O ničom


Konečne. Príjemné počasie, už žiadne ďalšie tropické teplá a v pozadí ako kulisa roztancovaná Bratislava, ktorá sa po večeroch pohupuje v rytme T-com Fiesty (túto zmienku si nechám preplatiť). Anglickí turisti občas vlezú do nejakej fontány, nemeckí si fotia Národné divadlo, kde hádam ostala už iba tá opera a japonskí híkajú nad gýčovým Čumilom a ešte gýčovejším Bártfayovým Andersenom.

Každý normálny človek mesto opustil a vyvaľuje sa niekde na dovolenke s priateľkou, lehátkom, slnečníkom, cuba libre a globálnymi švédskymi stolmi. Menej normálny človek sedí v dobrej kaviarni na Korze (odporní blavocentrici) a okukuje slečny, ktoré sú vraj oficiálne jedny z najkrajších na svete. A ten ešte menej normálny sedí za počítačom a snaží sa zarobiť na to prvé alebo to druhé. Prípadne píše Bekstejdž. Tuším jubilejný dvadsiaty, ak nepočítame úvodné Intro.

Vonku vzdychá leto prelomené do druhej polovice, z novinových tituliek by volalo zúfalé fňukanie nakladaných uhoriek, nebyť ministerky Tomanovej a premiéra, ktorý asi trpí čímsi medzi schizofréniou, paranojou a obsedantno-kompulzívnou poruchou. Neviem sa rozhodnúť, možno to len tak dobre hrá a novinári sa aspoň nenudia. Podobne ako lekári v NÚSCH, kde tie infarkty dáva profesor Fischer doporiadku.

Koncerty vystriedali letné festivaly, na ktorých sa dokola točí tých istých dvadsať slovenských kapiel-nekapiel, bez ohľadu na hudobný štýl, o ktorý sa pokúšajú. Divadla prázdninujú a shakespearovské mecheche na Hrade je fajn, najmä keď práve neprší alebo nefúka. Do galérií už aj tak nikto nechodí, veď prečo aj, keď sa na ne premenili ulice a streetart už možno nájsť na každom kroku. Našťastie.

A tak tie kroky robím a robím, obzerám sa pritom a nemôžem sa zbaviť pocitu, že Bratislava je v lete celkom pekná. Dedina, kde každý a každého. Podobne ako napríklad Žilina, Báhoň, Rajecká Lesná alebo dajme tomu Košice. Len ten čas plynie naoko oveľa pomalšie, no v skutočnosti stále príliš rýchlo. Leto je fajn, aj keď nie je o čom. Presne, ako tento Bekstejdž.

Odporúčame: správny opaľovací faktor, vodu, bikiny, Simpsonovcov a nejaké dobré pesničky.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.