LOMOREPORT: SUMMER URBAN MARKET GRAPE FESTIVAL


Podobne ako minulý rok aj tento bola na fetivale Grape, Urban Market zóna, o ktorú sa postarala organizácia Čerstvé ovocie. Denná zóna pozostávala z marketu, na ktorom sa predstavili rôzni dizajnéri, značky, handmade výrobcovia ale aj iní šikovní ľudia, ktorí majú čo ponúknuť. Zóna bola obohatená o rôzne workshopy a novú zložku Urban Market Session = diskusie, prednášky, prezentácie šikovných ľudí a z časti aj o zaujímavú hudbu v podaní talentovaných DJov.

V rámci programu Session sme mali aj my svoj priestor. Pôvodne boli dohodnuté prezentácia Symona Klimana a Partizánov, za ktorými mali nasledovať „prezentácie“ ajlávmjuzik a ArtAttacku. Line up sa menil podľa potrieb a tak som nakoniec ja predskakoval Slovenským Národným Hrdinom = veľká pocta. Bohužiaľ nemám žiadne fotky a tak som sa chcel podeliť aspoň s pár zábermi z Lomo Fisheye 1, ktorý si v tieto slnečné dni patrične užívam. Ďakujem za pozvanie a krásne zážitky z Urban Marketu / Grape Festivalu.

Niektorí z vás budú možno sklamaní, že sa o samotnom festivale nič nedozvedeli. Bohužiaľ napíšem iba jedno. Choďte za zážitkami, neseďte doma pri sociálnych sieťach. Užite si horúce dni …

Kompletný line-up Urban Market Session vyzeral nasledovne

10:00-10:40 PBlog (prezentácia informačnej platformy o považskej architektúre a kultúre)
10:45-11:20 DJ Bass(t)art (hip hop, dancehall, reggae)
11:30-12:10 Mladý pes + hostia (diskusia na tému: „kultúra na okraji“)
12:15-12:50 DJ Mitewort (global bass, french house, nu-jazz, uk funky)
13:00-13:50 sashe.sk + hostia (talkshow na tému: ako sa dá na slovensku živiť výrobou pekných vecí?)
14:00-14:20 Šymon Kliman – partizani.sk (prednáška o portrétoch hrdinov)
14:30-15:10 Miroslav Gajdoš – artattack.sk („robím, čo ma baví…“)
15:15-16:00 MtotheG (ajlávmjuzik)

urban-market.blogspot.com

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.