GRAFFITI VÝSTAVA „ŠTÝL IS REAL“


Po prvý raz v histórii sa bratislavské graffiti preniesli spod známeho mostu Lafranconi do „vážnejších“ priestorov bratislavskej galérie Priestor na Somolického 1 kde až do 26.8 budú svoje diela pezentovať Wolf a Scuot na výstave pod názvom Štýl is real. V stredu 15.8. sa konala vernisáž pri otvorení tejto výstavy, na ktorú sa samozrejme dostavil aj náš reportér. Hneď pri vchode si mohol občan prečítať zopár názorov na graffiti, ktoré boli spísané na papieroch nalepených pozdĺž chodbou.

Približne o 18:15 privítal zástupca galérie návštevníkov a povedal pár slov k výstave. V prvej z nie príliš veľkých miestností sa nachádzalo niekoľko lepších i horších „obrazov“, zobrazujúcich hlavne u Wolfa rozličnú zverinu. V tej istej miestnosti sa v kútiku skrýval Dj Amen, ktorý svojím setom príjemne dopĺňal náladu v galérii.V miestnosti číslo dva sa okrem flashových animácií mohlo oko diváka pokochať zaujímavými zväčšenými fotkami pieces od Wolfa a Scuota, ako aj Racka, Masky a Pyxela. Celkový počet návštevníkov by sa dal zaokrúhliť asi na 50 ľudí, medzi ktorými nechýbali známe tváre bratislavskej graffiti elity ako aj výtvarný znalec prihliadajúci k vandalom.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *