STREET ARTOVÉ SYMPÓZIUM MESTA BARDEJOV 2


V Bardejove sa na Radničnom námestí počas víkendu 30.6. – 1.7. 2012 uskutočnil 2. ročník sympózia. Hlavným lákadlom pre ľudí bolo maľovanie 26 graffiti a street art umelcov zo Slovenska. Plocha, na ktorú každý maľoval mala rozmery 2,07m x 2,80m. Téma tohto ročníka nebola zadaná, no hlavnou myšlienkou bolo, aby sa divák povzniesol nad slovom „ ilegálne“ v spojení s novými štýlmi maľby, ktorými sú graffiti a street art. Aby pochopil  a oboznámil sa, že umelecké diela sa nenachádzajú len v galériách, ale aj v exteriéri a že aj samotné mesto a okolie sa môže stať jednou veľkou galériou.

Okrem toho, že každý z umelcov mal svoju plochu, svoje nadanie mohli vyjadriť aj na osobnom aute, či bicích nástrojoch. Street artové sympózium sa mohlo pochváliť aj bohatým sprievodným program. Publikum malo možnosť vidieť tanečné vystúpenia dvoch tanečných skupín z Bardejova, Dance crew FäTTy a MY ŠPRTI . Na programe nechýbal ani bboys battle o prize money. V porote bol miniBoj, DonTias a JohnyBoj. O zábavu počas troch dní sa starali DJi z Martina z Funky Bastardz Crew. V sobotu vystúpili kapely ako Pragma, Gipsy Chipsy a The Bottle Brotherz. Samozrejme nesmela chýbať funky párty.

Novinkou tohtoročného sympózia bolo premietanie krátkych filmov z tvorby režisérov z VŠMU a mladých ľudí, ktorí prostredníctvom svojich výtvorov približujú svoj pohľad na život.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.