RAP SUPERSTAR NIGHT SHOW


V Babylone sa krstilo. Ak sa aspoň trochu zaujímate o hip-hop, určite vám neušla správa, že v noci z piatku na sobotu (1.7.) sa v Babylone odohral krst dvoch pre scénu zásadných albumov, spojený s oslavou štvrtých narodenín hip hop portálu Hip-Hop.sk (týmto gratulujem).

Asi nikoho netreba presviedčať, že atmosféra bola výborná a kto pretrpel, pre Babylon už klasickú tlačenicu na schodoch, mohol si tento večer naplno užiť. Najprv sa zábavychtivým priaznivcom štyroch elementov predstavil najagresívnejší (pre niekoho šport) elemet – graffiti, konkrétne nové a povedzme si na rovinu, brutálne bratislavské videjko Show Must Go On.

Nasledovali zahraniční, rusko-českí hostia P-13 a po nich na pódium vybehli blázni z Drvivej Menšiny. Za tie roky sa už naučili pracovať s davom a i preto sa im energia, ktorú do poskakujúcich divákov pumpovali, vracala dvakrát. Drvivú vystriedala predstavovačka nového Viktorovho mixtejpu Rap Superstar vol. 1. a že sa bolo na čo pozerať. Síce sa organizátori nevyhli menším technickým problémom, ale pri atmosfére v klube to boli iba zanedbateľné maličkosti.

Ako hlavná hviezda programu sa mali predstaviť Pražáci SuperCrooo, ktorí po krátkom Hugovom meškaní schmatli mikrofóny a snažili sa predviesť svoju povestnú Toxicshow. Pre mňa a pre mnohých divákov, ktorých som sa na to pýtal, bola ale trochu rozporuplná a celý čas vo mne hlodal neodbytný pocit, že to, čo chalani predvádzajú na pódiu, je možno všeličo, len nie úprimné. A pózy vážne nemusím.

Tak či onak – táto akcia sa výnimočne vydarila a preto mi neostáva nič iné, iba organizátorov pochváliť.

Fotky vám hádam povedia viac…

Fotky: Dick, Arial, Text: Smoet

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *