Cream.cz x Humble Grooves


Dj Pufaz bol vždy fanúšik hudby a zberateľ vinylov. Podobne ako ten náš, i u neho sa záujem presunul od egocentrických mcs viac k hudbe a jej autorom ako takým. Videá MyNameIs mali byť akýsi pokus mapovať producentov v Čechách. Postupne ich vystriedali beat battly, na ktorých sa priamo predstavili publiku.

I keď v ostatnom čase zažíva (zdá sa) vinyl doslova znovuzrodenie, v našich končinách ich mnoho nevychádza. Ku zlepšeniu situácie by chcel prispieť projekt Humble Grooves, ktorý bude primárne zameraný na inštrumentálne releasy. Pod jeho hlavičkou už tvoria český Renk a slovenský Petijee.

Prvý z tejto dvojice sa prihlásil o slovo iba osemnásť ročný Renk z Chodova u Karlových Varov. Obľubuje surové inštrumenty od malých veľkých mužov svojej profesie: Brenk, Suff Daddy, Dexter, Chief, Black Milk až po klasikov ako Madlib, J Dilla, či Dj Premier.

Jeho prvý oficiálny beattape časom odležal a dozrel do podoby albumu s názvom Forrest Drums. Ochranné krídla nad projektom prestrel spriatelený portál cream.cz aktuálne oslavujúc 7.rokov svojej existencie. Asfaltovú placku ako darček (sebe si aj nám všetkým), rovnako ako samotný album v digitálnej podobe bude vonku 31.7.2013

Nižšie úvodný singel albumu „Raw Essence“ a video Renk Is Forrest Drum. Bavte sa …

humblegrooves.com
facebook.com/HumbleGrooves
soundcloud.com/humble-grooves
twitter.com/HumbleGrooves


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.