SEX V MESTE 2


Originálny názov: Sex and the City 2
Žáner: komédia/romantický
Krajina pôvodu: USA
Minutáž: 146 min.
Rok výroby: 2010
Oficiálna stránka: http://www.sexandthecitymovie.com/

Réžia: Michael Patrick King
Hrajú: Sarah Jessica Parker (Mars útočí!, Na dostrel), Cynthia Nixon (Marvinova izba), Kim Cattrall, Kristin Davis, Chris Noth, Evan Handler („Nezvestní“), Miley Cyrus (Hannah Montana), Penélope Cruz, Liza Minelli

Štyri kamarátky sú späť! Konkrétne Carrie, Samantha, Mirranda a Charlotte. Seriál Sex v meste sa stal kultovým pre mnoho žien, dievčat a sem-tam i mužov. Bol mixom módy, humoru, priateľstva, lásky a samozrejme sexu. Po jeho skončení sme si štyri roky počkali na celovečerný film Sex v meste, ktorý zožal veľký úspech aj tržby. Preto sa niet čo čudovať, že nám tvorcovia po dvoch rokoch prinášajú druhé pokračovanie filmového spracovania. S dvojkami to nebýva často dobrá voľba, ako sa mohlo presvedčiť veľa režisérov. A ako je na tom Sex v meste?

Ženské publikum si nepochybne príde na svoje. Dostanú „koktail“, ktorý im chutí, veď obsahuje samé luxusné ingrediencie. Luxusnú módu, pekných mužov, vtipné momenty a štipku orientu. Tvorcom sa nedá uprieť, že dokážu do príbehu každej z hlavných hrdiniek zakomponovať niečo zo života, s čím sa stotožní každá žena. Od problémov v manželstve, materských povinností, pracovných problémov až po menopauzu a vyrovnávanie sa so starnutím. Preto sme milovali seriál a preto sme zaplnili kiná. Stačí to však na dobrý film? Pre niekoho áno. Záleží na tom, čo od filmu čakáte. Ak krásne šaty, značkové topánky, zábavu alebo si film vychutnáte na babskej jazde, budete spokojní. Ak čakáte film, ktorý vás zasiahne a budete o ňom premýšľať pred spaním, vyberte sa radšej na niečo iné.

Nepochybne si pokračovanie Sexu v meste nájde svoje obdivovateľky, ja sama som sa celkom pobavila (najmä vďaka Samathe) a odreagovala. No keď uplynuli dve hodiny filmového pozlátka som späť v realite a viem, že problémy v manželstve a trápenie s deťmi zažívajú aj ženy, ktoré nemajú na nohách mesačnú (keď nie viac) výplatu.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.