Oscar pre Slovensko


Stredometrážny hraný film režiséra Ľubomíra Mihaila Kocku Obedár (The Lunch Box, 2009), ktorý bol nedávno nominovaný na národnú filmovú cenu Slnko v sieti a má už na svojom konte ocenenia z Palm Springs International Shortfest (najlepší študentský hraný film nad 15 minút), či 57. Columbus International Film + Video Festival (Čestné uznanie) získa 12. júna 2010 študentského Oscara za hraný film. Až počas slávnostného odovzdávania týchto prestížnych cien v Los Angeles sa však ukáže, či to bude bronzová, strieborná alebo zlatá soška.

Hlavné úlohy vo filme, ktorý bol nominovaný za Savannah College of Art and Design stvárnili Štefan Šafárik a Božidara Turzonovová. Medzi doterajšími držiteľmi študentského Oscara sú napríklad Spike Lee, Trey Parker, John Lasseter či Robert Zemeckis. Film uviedla 21.5. 2010 Slovenská televízia a je zaradený do sekcie Slovenská sezóna na 18. Art Film Feste.

A prečo táto informácia na našom webe?

1. lebo máme radi kultúru a vážime si úspechy „našich“
2. lebo sa ako zvukár pričinil k úspechu aj „náš černoch“ Blažej Vidlička, gratulácia …

Viac info na www.oscars.org

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.