OUTBREAK EUROPE HIP-HOP FESTIVAL 2011


Hip-hopové šialenstvo opäť zavíta do Banskej Bystrice, ktorá bude po druhý krát hostiť jedno z najväčších b-boyingových podujatí na svete – Outbreak Europe!

Outbreak Europe je celosvetová kvalifikácia na Outbreak Hip-Hop festival, ktorý sa realizuje každoročne na Floride. Víťazi celého podujatia získavajú 10 000 EUR v hotovosti a vo vecných cenách a poletia na svetové finále priamo do amerického Orlanda, kde budú reprezentovať Európu. Súťaží sa v kategóriách 2 vs 2, 1 vs 1 Footwork, 1 vs 1 Bgirls, 5 vs 5 Crews a Cypher King. Môžeš sa tešiť na 3 dni hustých bboy battlov a cypherov, live graffiti, párty, workshopy, fresh bboy oblečko a množstvo iných vecí, ktoré ponúka Hip-Hop kultúra.

Outbreak Europe Hip-Hop festival 2010 navštívilo viac ako 700 b-boys a b-girls z 31 krajín sveta a postarali sa o neskutočnú atmosféru, ktorú umocňoval aj medzinárodný graffiti jam. Presne toto je lákadlom pre všetkých, ktorí majú radi „street culture“. Bude tomu tak aj tento rok, avšak vo väčšom a silnejšom prevedení. Neveríš? Čítaj ďalej a príď!

Prvý deň bude zasvätený oficiálnemu otvoreniu festivalu, následnej kvalifikácii vo forme preliminačných battlov vo všetkých kategóriách a nonstop kruhov, kde si budú svoj rešpekt získavať bboys aj bgirls z celého sveta.

2. júla sa stretne elita vybraných tanečníkov a pobije sa o postup za oceán. Hodnotiť ich bude exkluzívne trio Lamine/FRA/, El Niňo/USA/ a Nasty Ray/USA/. Pozvaní writeri budú čarovať s Montana „can-mi“ pred vchodom Europa Shopping Center a battliť sa bude všade kam sa pozrieš. „Cyphers“ očakávaj ako v klube Ministry, tak aj na parkovisku, kde bude hrať live funky kapelka a DJ‘s. Súčasťou tohto dňa budú aj oficiálne Majstrovská Slovenska v Streetballe. Priprav sa na 10 hracích kurtov na parkovisku Europa Shopping Center. O 18:00 začne finálový večer, ktorý organizátori projektu odporúčajú širokej verejnosti. Počas finálového večera sa uskutoční okrem iného “showcase“ hviezdnej poroty a top tanečné súboje o Európsky titul a postup na svetové finále do USA. Samozrejme tučná a divoká afterpárty v najväčšom a najmodernejšom klube na Slovensku nesmie chýbať, sobota 22:00 Ministry of Fun.

Tretí a zároveň posledný deň sa presunie o podlažie nižšie do átria Europa Shopping Center, kde budú battliť top skupiny z celého sveta. Porotiť bude exotický Neguin/BRA/ – čerstvý víťaz Red Bull BC One, Intact/UKR/ – víťaz Outbreak Europe 2010 a celosvetovo rešpektovaný Blanka/DEN/.

Hudobnú divočinu zastreší úplná elita spoza „wheels of steel“, a to DJ Renegade/UK/, DJ Lean Rock/USA/, DJ Woo-D/SLO/ a DJ Piggo/SVK/. Podujatie bude slovom sprevádzať osvedčené trio MC’s na čele s energickým Mariom Bee/HOL/, zakladateľ Outbreak festivalu Mex One/USA/ a domáci Lil Pablo /SK/. Nenechajte si preto ujsť tento jedinečný moment a príďte podporiť Hip-Hop kultúru do Banskej Bystrice! Čaká na nás 72 hodín plných b-boyingu a Hip-Hopu, na aký sme zvyknutý len z pozerania zahraničných filmov a videí na YouTube. Máš možnosť byť celý čas pri tom, zažiť neopakovateľnú atmosféru, chillovať s najlepšími tanečníkmi sveta a zabávať sa s nimi do ranných hodín. Nezmeškaj Outbreak Europe Hip-Hop Festival 2011!

„Peace, Love, Unity, & Having Fun!“ To je podstatou celého Festivalu Outbreak Europe. Vidíme sa všetci 1. – 3. júla 2011 v Europa Shopping Center a Ministry of Fun, v Banskej Bystrici. Predpredaj vstupeniek na www.thebboyspot.eu alebo v sieti predajní Cropp Town po celom Slovensku.

www.thebboyspot.eu/outbreakeurope

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.