Opak urobil hudbu pre balet SND


Krásny, fascinujúci, moderný. Aj takéto prívlastky bude niesť nová baletná premiéra Slovenského národného divadla, ktorá prinesie divákom pohľad na súčasnú choreografickú tvorbu.

Po sezóne plnej veľkých klasických baletov ako Giselle a Onegin prichádza na dosky národného divadla tanečná lahôdka, ktorá osloví najmä milovníkov moderného tanca. Moderný tanec očami štyroch súčasných choreografov si budú môcť diváci vychutnať vo večere súčasnej choreografickej tvorby pod názvom Made in Slovakia. Jedným zo štvorice autorov je divákom dobre známy tanečník a choreograf Igor Holováč, ktorý na javisko prináša tanečnú miniatúru Anjeli nad mestom.

Spoluautor a známy slovenský event-maker Nikita Slovák toto výnimočné dielo popisuje ako príbeh o láske anjela k pozemskej žene. Vznešeného anjela fascinuje pozemská krása, ktorá napĺňa jeho srdce citom, ktorý doteraz nepoznal.

Anjelove skryté túžby však odhalí diabol a na javisku sa začína odohrávať dej plný vášnivej lásky, túžby a tajných snov. Anjelov sprevádza netradičná hudobná kombinácia geniálneho Mozarta a hip-hopového Opaka. Je známy ako spoluautor muzikálu Príbeh ulice, či spoluprácou so Zdenkou Prednou či Mishou.

V tanečnej kreácii si diváci budú môcť vychutnať tanečné majstrovstvo Olivera Jahelku, Rominy Kolodziej, Sergeja Jegorova či Violy Mariner – špička Slovenského baletu. Večer plný estetiky a inšpirácie si diváci môžu vychutnať 25. a 26. júna v historickej budove SND o 19.00hod.

Viac informácií na stránke snd.sk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.