O mediálnej realite


Vychutnajte si kompletný 45 minút trvajúci dokument O mediálnej realite / On Media Reality. Dňa 17.6.2007 sa umelecká skupina Ztohoven napojila do vysielania Českej Televízie. Do programu Panoráma na ČT2 vstúpili fiktívnym atómovým výbuchom v Krkonošiach.

Chceli tým prispieť do verejnej debaty o manipulácii – akcia bola preto nazvaná „Mediálna realita“. Nakoniec boli týmto činom otvorené témy viaceré. Nehľadiac na pointu celej akcie, začali byť označovaní za digitálnych pirátov. Debata o (ne)závislosti médií sa zmenila na žalobu za šírenie poplašnej správy. Pichli do osieho hniezda, dotkli sa slabého miesta systému a odkryli viac problémov ako pôvodne plánovali. Za to je sedem členov doteraz anonymnej skupiny v súdnom konaní. Dostali pokutu od Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie a zároveň boli ocenení Národnou galériou cenou NG333 pre mladých umelcov.

O mediálnej realite / On Media Reality

Rok výroby: 2008
Žáner: Dokument
Štát: Česká republika
Jazyk: čeština / anglické titulky
Dĺžka: 45 min.
Zvuk: Stanislav Kejval
Hudba: JTNB
Dramaturgia: Saša Gojdičvá
Strih: Vladimír Turner, Saša Gojdičvá
Kamera: Vladimír Turner, Ztohoven, Klára Tasovská
Produkcia: Tadeáš Trojánek
Réžia: Vladimír Turner
Preklad: Marek Matvija
Účinkujú: Ztohoven, české média, Jiří Baumruk, Helena Fibingerová, Petr Uhl, Martin Krafl, Daniel Růžička, Ludvík Hlaváček, Jiří Přibáň, Radek Etrych, Jan H. Vitvar, Milan Knížák, Jiří David, Milan Mikuláštík, Karel Vachek, …

www.medialnirealitu.chtel.biz
www.ztohoven.com

Zdroj: Phatbeatz.cz

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.