Flaps – Kam?! / Môj mikrofón


Začiatočný nosný revers sampel klavíra, neskôr zaobalený do svižného beatu, pridajú sa vysamplované sláky, gitarka a celým trekom sa vinie živá basová linka. Svižné 105bpm tempo, živá bassgitara (Singo), sample a celý trek pôsobí inštrumentálne pozitívne. (reverse klavír ide vždy v slohách… spolu s nim gitarka a basa…. v refréne idú sláky, gitarka a basa) Tematika – mať okolo seba ľudí takých, ktorí ťa berú takého, aký si, bez snahy pretvárať na svoj obraz… bez hviezdnych manierov, pretvárky. Typický Flapsácky uvedomelý text.

Reprezent text „Môj mikrofón“… čo pre Flapsákov znamená, sa dozvieš tu. Takéto texty majú „teens“ radi a teda je protipólom A strany, pokus o mierne arogantný štýl ma u Flapsákov pozitívne prekvapil a oživil ich tvorbu. Taktiež inštrumentálne je viac „dirty“ ako A. Nasekané sample, naskrečované word –cuty a produkcia od Metyza. 99.105bpm,

Klasika 33rpm. Vinyl má okrem iného na každej strane cuty , obe inštrumentálky nie sú skapaté, ľudia by mali tancovať. Vinyl ma celkom dobrý zvuk, pomerne vyhovujúcu gramáž, bol mastrovaný a miešaný u Ventiho.

Tracklist k 12″ singlu Kam?! / Môj mikrofón (Flaps – 2005)

A1. Kam?! (Originál)
A2. Kam?! (Inštrumentál)
A3. Kam?! (Akapela)

B1. Môj mikrofón (Originál)
B2. Môj mikrofón (Inštrumentál)
B3. Môj mikrofón (Akapela)

Text: Spino

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *