Aloe Blacc a dobré veci


Oukej oukej písali o tom už na ďalších dvoch „lokálnych“ weboch, ale nám to nevadí. Nemáme na výber. Aloe Blacc je náš obľúbený spevák-hudobník-interpret. Jeden z ďalších „one man artist“, ktorého zastrešuje vydavateľstvo Stones Throw. O svojich kvalitách nás presvedčil už debutom Shine Through, ktorý si (okrem 2 produkcií) kompletne zahral aj naspieval sám. Odporúčame.

Ale prečo sme tu ?! Aloe pracuje na druhom albume s názvom Good Things, možno ste o tom už čítali inde. My si však napíšeme čo je nové. Prvý úspešný singel I Need A Dollar, nahradil v týchto dňoch jeho pokračovateľ s názvom Femme Fatale. Singel, rovnako ako ten predošlý, vychádza na asfalte (iba 12″ vystriedal 7″). Aloe a producenti Truth+Soul’s si zobrali na „paškál“ klasiku od The Velvet Underground.


Sťahuj Aloe Blacc – Femme Fatale (MP3) – 128kbs

Pokračujme s novinkami. Na tento okamih sme čakali veľmi dlho. Bohužiaľ sme v minulosti nestihli jeho koncert. Logické očakávania, že s novým albumom príde na rad aj koncertná „šnúra“ boli preto na mieste. A dočkali sme sa. Bohužiaľ zo stránky labelu túto informáciu stiahli, ale my sme jej aj tak ochotní veriť 🙂 Aloe Blacc sa vyberie na európske turné a my opäť iba a len odporúčame Viedeň, klub Porgy & Bess, akciu The Loud Minority … alebo navštívte hociktoré iné mesto-štát.

29 Sep – Amsterdam @ Paradiso)
30 Sep – Rotterdam @ Rotown
01 Oct – Munster @ Skaters Palace
02 Oct – Berlin @ Bohannon Soul Club
03 Oct – Cologne @ Bahnhof Ehrenfeld
05 Oct – Austria @ Vienna @ Porgy & Bess
06 Oct – Munich @ Puerto Giesing or Haus der Kunst
07 Oct – Erlangen @ E-Werk
08 Oct – Zurich @ Stall 6
09 Oct – Basel @ Kaserne
11 Oct – Marseilles @ Cabaret Aléatoire
13 Oct – Bordeaux @ Barbey Rock School
14 Oct – Paris @ Trabendo
15 Oct – Tourcoing @ Grand Mix
16 Oct – Leuven @ Depot (w/ Seu Jorge)
17 Oct – Gent @ Vooruit (w/ Ghost Poet)
19 Oct – London @ Jazz Café
20 Oct – Manchester @ Sound Control
21 Oct – Leeds @ Hi Fi Club
22 Oct – Bristol @ Metropolis

A do tretice všetko dobré. Minulý týždeň prešiel rok čo svet navždy opustil kráľ hudby Michael Jackson. Ako tomu býva hudobníci si uctievajú svojich kolegov mimo iné zase raz hudbou. Jedným z tých, ktorý si na MJ-a spomenul, je aj hrdina nášho článku Aloe Blacc. Ten si „dovolil“ nahrať svoju vlastnú verziu nesmrteľného hitu Billie Jean. Je to kľudnejšie, je to originálne, je to iné … nám to sedí, a čo vám ?

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.