TÝŽDEŇ NOVÝCH MENŠÍN – QUEENSDAY


V sobotu 30.4. som strávil s mnohými priateľmi na Poschodí Kultúry a Oddychu v KC Dunaj. Program bol bohatý a každý si mohol prísť na svoje, nehľadiac pritom na fakt, či prišiel pozrieť výstavu fotiek, street art, krst knihy, debatu, alebo koncert výbornej kapely L4 z Holandska. Symbolickým prepojením bola téma narodenín holandskej kráľovnej, ktorá spolu s ochutnávkami syrov, wafličiek a iných pokrmov z „krajiny tulipánov“ dopĺňal krst knihy o Košiciach našej kamarátky Illah van Oijen. Vôbec téma debaty „Bratislava-Košice“ mala svoje čaro a opodstatnenie.

Festival Týždeň nových menšín sa koná raz ročne a snahou je priniesť verejnosti program zameraný na migráciu, multikulturalizmus a postavenie nových menšín na Slovensku. Návštevníkom ponúka príležitosť stretnúť sa s komunitami migrantov, priblížiť ich život a dôvody, prečo sa rozhodli odísť zo svojej krajiny a prísť žiť práve k nám.

Fotky: Jarkoslav Racko

www.kcdunaj.sk
www.fjuzn.sk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.