Moja reč – Dobrí chlapci 3


Recenzia na album Moja reč – Dobrí chlapci 3

Tak a je to tu. Delik, Supa a Jozef Engerer aka Bangerer aka Dobrí chlapci sú späť aj po tretí krát (ale kde je Ramon? hmm, to mi nejak nevychádza). Čo sa zmenilo je to, že ich zvuková nahrávka už nenesie podtitul „mixtape“, ale ide o regulérny album, ak som to dobre pochopil. A ja väčšinou chápem dobre, takže všetko je v poriadku.

Chalani z Mojej Reči už majú nejaký ten utorok stabilné miesto medzi elitou SK/CZ scény a cítiť to aj z tohto ich počinu.Čo sa lyriky týka, nie je im čo vyčítať, tu sú už predsa dávno za vodou. Battle rapy, tracky o hip-hope a iné už veľakrát opakované témy v slovenskom rape si od nich nemám problém vypočuť, pretože vždy sú podané originálne – narozdiel od väčšiny rappaz u nás. Na témy sú ale dobrí chlapci oveľa pestrejší, SM v sebe nezapreli basketbalových fanatikov v tribute pre M.J.-a, tak isto tu nájdete aj „krejzi šit“ príbehy ako Trocha lásky, alebo Ihla. Baby tak isto neostali opomenuté a Chlapské vzťahy je tiež treba silno udržovať. Punchlines od začiatku do konca sú tu samozrejmosťou ako Tager na fotkách z Hip-Hop jamu.

O hudby sa väčsinou postaral Jojo Engerer a opäť nesklamal. Navaril kvaltiné beats, aj keď pri nejakých dvoch som mal na začiatku pocit, že som ich už od neho počul. Zvyšný zoznam beatmakerov je dá sa povedať klasický – Wich, Jazzy, Abe, Grimaso,Fatte a DTonate (bohužiaľ, tu má len 1 hudbu). Ani jeden beat mi nevadí, takže opäť je všetko absolútne v poriadku. Myslím si ale, že  je aj celkom škoda že MC´s nevyužívajú služby aj od iných ľudí čo majú výborné hudby ako napr. Karaoke Tundra.

Ani zoznam hostí nie je ničím prekvapujúci. Najviac to ide Boy Wonderovi, ktorý opäť potvrdzuje to, že už dávno sme mali byť hrdými vlastníkmi jeho albumu. Úplný opak je však Majk Spirit. Jeho prejav mne osobne v poslednej dobe absolútne nesedí a nerozumiem mu.Ďalej Oteckove „chlapci sú na hlavu jak čapice“ je top, Strapova sloha zas pripomína jednu smutnú true story z Česka.

Celkovo si myslím žee album dopadol opäť výborne, ako sme vlastne aj všetci očakávali a neprajníci sú odkázaní na neúspech. Počet trackov 22 hovorí to, že každý si tu nájde svoje šlágre, neverím že nie. Na koniec len dodám, že kiež by sme na Slovensku mali viac takýchto dobrých chlapcov. Je ich fakt málo ako tak počítam…

Tracklist k albumu Moja reč – Dobrí chlapci 3

1. Sucker punch / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik
2. Križujeme mapu / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik
3. Mne netreba veľa / beat : Grimaso, rap : Supa, Delik
4. Trocha lásky + Strapo / beat : Wich, rap : Supa, Delik, Strapo
5. Ohrozený druh + Otecko / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik, Otecko
6. M. J. / beat : Fatte, rap : Supa, Delik
7. Dalšie cígo / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik
8. Dieťa vo mne + Zverina / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik, Zverina
9. Poďte so mnou / beat : Jazzy, rap : Delik
10. Ihla / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik
11. Stalker / beat : Jozef Engerer b+ Jazzy, rap : Supa, Delik
12. Odviate vetrom / beat : Jazzy, rap : Supa, Delik
13. Čo sa týka mňa + Majk spirit / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik
14. Chlapské vzťahy / beat : Jozef Engerer + Braňo Chlpek, rap : Supa, Delik
15. On & on + Greg Delcore / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik, spev : Greg Delcore
16. Ja a ona / beat : Dtonate, rap : Supa
17. Nočný let / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik
18. Nedeľné ráno + Boy Wonder / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik, Boy Wonder, skreče : Jazzy
19. Nutela + Idea / beat : Ghosttown, rap : Supa, Idea
20. Baby / beat : Wich, rap : Supa, Delik
21. Nie ste kompatibilný / beat : Abe, rap : Supa, Delik
22. Motajú nám hlavy / beat : Jozef Engerer, rap : Supa, Delik


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.