MAYER HAWTHORNE ROZTANCOVAL VIEDEŇ


Sú umelci, ktorých stačí raz vidieť a odfajknúť si ich na pomyselnom wishliste. A potom sú tu takí, ktorí vás neomrzia ani po treťom pozretí. Mayer Hawthorne patrí do druhej skupiny…

Mayer, rodák z Michiganu, „chránenec“ Stones Throw label-u, ale hlavne skvelý hudobník a spevák. Jeho koncert je vždy mixom veselej i smutnej hudby, tanca, spevu a super nálady. O spomínanú super náladu sa okrem „hlavného hrdinu“ starajú aj členovia jeho kapely The County.

Prvý krát sa Mayer predstavil viedenskému publiku v marci a druhý krát v novembri v roku 2009. Oba koncerty, i keď boli iné, mali vysokú úroveň a originalitu. 21. mája tohto roku sa koncert odohral v jazz klube menom Porgy & Bess. Podľa môjho skromného názoru sa práve tento klub postaral o nezabudnuteľný zážitok (je to jazzový klub, kam do polnoci chodia páni v rokoch). Óh áno, aby som nezabudla stáli sme hneď pod pódiom, tak asi aj tým…

Ako sám Mayer povedal, keď pri mojej show sedíš, buď si muzikant alebo pekná baba. Kto pozná jeho tvorbu a ma napočúvaný album A Strange Arrangment vie, že netancovať, neskákať a nespievať – tak je niečo v neporiadku. Okrem hudby, ktorú v dnešnej dobe nerobí veľa novodobých kapiel, sú na Mayerovi a The County zaujímavé ich kostýmy. Novodobý The Beatles z LA na scéne.

Ostáva iba poďakovať chalanom z The Loud Minority, ktorí nám umožnili vidieť túto skvelú show už po tretí krát. A myslím, že hovorím za všetkých zúčastnených …aj nabudúce.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.