Inet release Grandfathers Chillout Mix remixed by Moe


Moe je jedna tretina z AMO. V tejto kapele presvedčil, že vie šermovať rýmami. A nielen to. Zadelil pár produkcií, kde ukázal, že ho produkovanie hudby baví. Nech vidia! No a toť prekvapil sólo dielkom, ktoré nazval Grandfather´s Chillout Mix.

Ticho, bez egocentrických vyhlásení ponúkol zadara internetovému vydavateľstvu AJLAVMJUZIK takmer 24 minút hudby. Bez rapu či spievaných vokálov, len inštrumentálky. Čosi pre fajnšmekrov. Lebo priznajme si – toto každému nemusí šmakovať. Moe varil zo starých „surovín“, ktoré však nie sú po záruke. Pridal k nim pár nových ingrediencií. Skrátka, zobral si pod ruku originálne skladby, naporcoval si z nich, čo potreboval a zamiešal. Chalanisko siahol do svojej hudobnej špajze po pestré „suroviny“. Niečo z jazzu, latina či funku. A mňa len teší, že samplovanie či „slučkovanie“ má čo povedať aj dnes. Potlesk mu za to!

Moe sa ukázal ako mazaný chirurg, ktorý dokáže oddeliť od celku najzaujímavejší motív. A s ním sa pohrať ďalej. Urobil to však citlivo s dôrazom na charakter originálu. Pridal rázne bicie, niektoré efekty a skladbičky sú na svete! Svoje inštrumentálne miniatúry nazval remixami. Moe netlačil na pílu a skladby nie sú zbytočne dlhé. Vie, že v najlepšom treba prestať. A najmä pri inštrumentálkach postavených na samploch a loopoch to platí dvojnásobne. Moe sa „vyblbol“ najmä v skladbe Go Funk, tam si už robil vlastné čachre s minimálnym použitím samplov z pôvodných skladieb. Táto skladba z celého konceptu vytŕča. Nájde sa tu i skladba, ktorá by sa dala teoreticky použiť ako singel. Think od Jamesa Browna. V Moeho úprave by zdvihol z hrobu aj samotného Browna. Get Up!

Moe celý album sfinalizoval doma. Žiadne štúdio, len prístup štýlom „urob si sám“. Tým, že ho dal vo formáte mp3, zvuková kvalita obstojí. Treba však priznať, že niektoré skladby by chceli viac, než len načrtnúť nápad. Ale takýto prístup si zvolil tvorca. Keďže ide o remixy, patrilo by sa poznať originály. Bez znalostí peciek, ktoré si Moe upravoval podľa svojho gusta, bude poslucháč podľa mňa trochu stratený. To je druhá chybička krásy. Preto odporúčam nájsť si originály skladieb povedzme na youtube. Kto však má trochu prehľad v hudbe, ocení Moeho hravosť, s akou pristupoval k pôvodným skladbám. Mňa bavili najmä nové verzie tých vecí, ktoré som poznal. A zase tie neznáme ma nakopli, aby som si našiel originály. To je práve na takomto type hudby krásne. Objavovanie tých pôvodných nahrávok. Lebo v mnohých prípadoch ide o borcov. Viď u nás menej známeho Curtisa Mayfielda či Georga Dukea.

Pre toho, kto berie samplovanie ako niečo prízemné alebo prekonané, nebude album Grandfather´s Chillout Mix nič moc. Pre toho, komu sa páčia takéto hudobné koláže, si príde na svoje. Oblíže si všetkých 5 a pustí si to znova vo svojom iPode.

Ty si ktorý prípad?

Stiahni si Grandfathers Chillout Mix remixed by Moe zo stránky Ajlávmjuzik

www.myspace.com/amomoe

Tracklist k CD Grandfathers Chillout Mix remixed by Moe (Ajlávmjuzik – 2008)

1. Bob James – Nautilius RMX
2. Elice Regina – Zazueira RMX
3. Jimmy Smith – (I Can’t Get No) Satisfaction RMX
4. Dani Stromback – Of Water And Sand RMX
5. Kenny G – Brasilia RMX
6. James Brown – Think RMX
7. Curtis Mayfield – Freddie´s Death RMX
8. George Duke – Brazilian Love Affair RMX
9. The Soul Searchers – Blow Your Whistle RMX
10. GoFunk – prod. Moe (gytara: Kenny G – Ritmo Y Romance, uvod James Brown)
11. Herbie Hancock – Hang Up Your Hang Ups RMX
12. Salsoul Orchestra – Getaway RMX

Text: Hari

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *