Výzva Secret Wars Slovensko 2011


Čo je to Secret Wars?
Secret Wars je Súboj Ilustrátorov a pochádza z Anglicka. Meno pochádza z prvého z Marvellových kultových komiksov.V epickom súboji sa v ňom stretávaju tí najväčší super hrdinovia všetkých čias. Odvodené od podstaty tohto kultového komiksu, Secret Wars spája najlepších ilustrátorov, maliarov a kresličov po celom svete usporiadaním tajných súbojov.

Ake sú pravidlá?
V Secret Wars sa bojuje v zmysle komiksového prostredia, len čiernou farbou, štetcom alebo fixou. Bojiskom sú biele veľkoplošné plátna či dosky, miesto krvi tečie farba. Súboje trvajú 90 minút, počas ktorých majú umelci možnosť svojím štýlom, talentom a vtipom poraziť svojho súpera pred očami divákov. Téma je otvorená, maluje sa bez pomoci náčrtku, kresby, ceruzky, bez možnosti opráv teda Free Hand.

Kto rozhoduje o víťazovi?
V tomto interaktívnom predstavení rozhoduje dvojčlenná porota a hlas publika. Každý porotca jedným hlasom. Obecenstvo svojím hlasom meraným decibelmetrom. Víťaz postupuje do dalšieho kola a absolútny víťaz do Európskeho finále. Okrem skúseností, pocty a rešpektu je výhrou kopec cien od sponzorov a 1000 Eur na začiatok velkej kariery.

Secret Wars dobil svet
Podobne ako v kultovom filme Fight Club sa na tajných miestach po celom svete stretávajú nadšenci umenia, aby v tajných vojnách prezentovali svoj talent. Nájdete ich v upršaných uličkách Londýna či prázdnych fabrikách v Malmo, v malom bare na pláži v Sydney či v najnovšom klube v centre New Yorku. Secret Wars sa stal za posledných 5 rokov Mekkou ilustrátorov a najväčším podujatím v živom kreslení na svete. Pomocou Secret Wars našlo slávu nespočetne veľa dovtedy neznámych talentov po celom svete, medzi inými Miss Led, Bridge Stahli, Beastman, DiscoTeck, Sprinkles, Ken Taylor, London Police, Scale, Swanski.

Vďaka veľkému ohlasu divákov po celom svete sa Secret Wars stal celosvetovo uznávaným brandom, ktorý je zárukou jedinečnej kvality. Secret Wars sa stal natoľko populárnym, že za posledný rok začali vznikať kópie tohto podujatia ako Paint club, či Scatch City, Art Wars atd. Jeho dosah sa za posledné roky rozšíril na všetky kontinenty a pod heslom Sky is the limit začína organizovať prvý súboj priamo v oblakoch na jednom z lietadiel spoločnosti Easy Jet.

V roku 2009 sa Secret Wars rozšíril do Austrálie, v roku 2010 do Japonska a Thajska, v roku 2011 do USA a Kanady a medzi inými prvý krát do Čiech a na Slovensko. Okrem súťaží v jednotlivých štátoch Europskej Únie sa výhercovia automaticky kvalifikujú do Európskeho Finále. Zámerom Secret Wars je v roku 2012 zorganizovať epický súboj super hrdinov, teda výhercov z celého sveta.

Secret Wars Slovensko 2011
Od začiatku Maja odštartuje Secret Wars Slovensko a to hned niekolkzmi súbojmi po celom územi Slovenska. Prve podujatie je 5.5.2011 v Bratislave v Hopkirku. 6.5.2011 sa Secret Wars objaví v Komárne a hned na druhý den 7.5.2011 v Košiciach. Presný program miesto a čas sa doviete čoskoro na webe.

Ako sa prihlásiť?
Opráš svoj talent očisti fixu a nabrús svoj štetec. Pošli svoje práce na email vick@secretwars.sk. Pripoj svoje Meno, Mesto a Email a sleduj Secret Wars na Facebooku či na Webe. Maj oči otvorené Tajné vojny prichádzajú aj do tvojho mesta.

– pozri si report ako vyzeral minuloročný Secret Wars

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.