US3


Náš externý spolupracovník z juhu Riči si, na rozdiel od väčšiny ostatných, nenechal ujsť jedinečný koncert 9 člennej legendárnej britskej formácieUS3, ktorá sa v utorok 19.4. v premiére predstavila Slovensku. Špeciálnym hosťom US3na tomto koncerte bol 1 z najlepších turntablistov First Rate (bývalý člen ScratchPerverts)…

Projekt Us3 skvelého londýnskeho producenta Geoffa Wilkinsona vystúpila konečne aj na Slovensku. Us v roku 1992 vyšiel u Blue Note album “Hand on the Torch”, ktorého sa len v USA predalo viac ako milion ks. Skladba “Cantaloop (Flip Fantasia)” sa nadlho udomácnila v americkej top ten. “Hand on the Torch” sa stal globálnym fenoménom a získal zlatú a striebornú platňu.

Zároveň to bol prvý počin Blue Note, ktorý získal Platinum status v USA. Neskôr NY mcs KCB a Shabaam Sahdeeq nahradili Rahsaan Kelly, Kobie Powell & Tukka Yoot, výsledkom čoho bol album “Broadway & 52nd”, ktorý vyšiel v roku 1997. Ďalšie dielko od Us3 “An Ordinary Day In An Unusual Place” vychádza v roku 2001 už pod novým lebelom EMI v Japonsku, a Universal v Európe.

Nedávno vyšiel zatiaľ posledný album “Questions”, na ktorom došlo opäť k zmenám. Na poste rappera sa predstavil Brooklynčan Reggi Wyns a vokálov sa ujala rodáčka z Južnej Afriky Mpho Skeef. Špeciálnym hosťom Us3 je jeden z najlepších turntablists dj First Rate, bývalý člen Scratch Perverts crew…

Fotky: Riči

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.