IN ACTU


Po úspešnej Zlínskej výstave, s príchodom jari zavíta opäť Aleš Vojtášek & Tomaš Manina na Slovensko. Bratislavskú výstavu rozširujú o nový ( krehký ) rozmer v podobe sklára Milana Kováča, s ktorého pomocou ovládnu priestor v celej jeho 3D podstate. Stromy pučia, príroda sa prebúdza a dizajnérsky showroom CID – Creative Interior Design na Trenčianskej 56/A od 7.4.2011 do 7.5.2011 rozkvitne umením.

Výtvarník a fotograf Aleš Vojtášek žije a tvorí v Bratislave. Tvorbou sa zameriava najmä na módnu a reklamnú fotografiu, ale nebráni sa ani prieniku do iných médií, ako sú napríklad video, koláže, či 3d fotografia a 3d objekty. Autor má za sebou viaceré výstavy napríklad – Životorenie (Bratislava – 2005), ktorá bola akousi oslavou života a jeho tvorivej sily, Vyvolení (Praha – 2005), ktorou poukazoval na život takzvanej high society, plný prepychu a matérie… Aktuálnu Vojtáškovú tvorbu prezentovala ostatná výstava pod bratislavským hradom Circus Caelestis (Nebeský Cirkus, Bratislava – 2010) a výstava For your eyes only ( Zlín 2010)

Tomáš Manina (26) je mladý fotograf, ktorý študoval v Zlíne na Univerzite Tomáše Bati, obor reklamní fotografie. Momentálne študuje v Bratislave na katedre fotografie pod vedením profesora Ľuba Stacha. V súčasnosti spolupracuje s renomovanými architektmi a radí sa k slovenskej špičke v obore fotografie architektúry. Jeho práce sú známe svojou špecifickou vizuálnou povahou ako aj netradičnými fotografickými a reprografickými technikami. Autor má za sebou viaceré výstavy doma aj v zahraničí.

Výtvarník a dizajnér Milan Kováč študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením Juraja Gavulu ,Viktora Oravca a Patrika Illa .Od roku 2009 je členom spolku slovenských výtvarníkov a zoskupenia Inspi . Pracuje v okruhu rôznych výtvarných disciplín . Svoje idei spracúva vo forme kresby a grafiky takisto sa venuje soche a maľbe. Sklo však ostáva doménou jeho tvorby.V rámci nej sa autorsky vymedzil výstavou v šamorínskej At Home Gallery (Sútok – 2009) .V jeho sklárskej tvorbe sa spája dizajn a užitkovosť so zmyslom pre detail a tvarové inovácie ,ktoré su podmiené zvládnutím náročnej technológie . V sklenených objektoch a volnej tvorbe nachádza viac priestoru pre hravosť a originálne tvarové citácie , ktoré vychádzajú z hľadania nových možností ručneho spracovania skla ako jedinečného a živelného materiálu. Jeho diela sa dali vidiet na bienále v Danubiane ,rôznych galériach v rámci Slovenska a naposledy ako súčasť medzinárodnej skupinovej výstavy v Zlíne . Svoje prace s charakterom ručnej výroby realizuje v spolupráci so sklárnami Rona, a. s. v Lednických Rovniach,, Ajeto v Lindave a sklárni Květná na Morave.

no images were found

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.