Diagnóza príslušník


Čím to je, že troška moci robí z ľudí zvieratá? Stačí obliecť do uniformy a z celkom inteligentného človeka sa stane stupídna opica. Ja viem, moc oslepuje a odráža v nadživotnej veľkosti. Vlastne, čo sa čudujeme v krajine, ktorej šéfuje osvietený omnipotentný právnik s akútnym napoleónskym komplexom. A v ktorej na hradnom kopci sídli najmenej 76 odborníkov na média.

Lacné povzdychnutia. Ale ono to štve, v krajine, kde môžete mať platné úradné povolenie, z ktorého ostane len zdrap papiera. V krajine, v ktorej preskakovanie kaluží príslušníkmi má za následok zlomené nosy.

V krajine, kde sa umeniu vyhrážajú súdmi. Lebo v Trenčíne už ani neplatia ich vlastné vyhlásenia. Napríklad keď označia pilier mosta za legálnu plochu pre graffiti. Potom sa môže stať, že prídete a zrazu sa vám vyhrážajú rokom v base. A ešte k tomu na základe ostražitých občanov. Štyridsaťročná červená metla dobre metie dodnes.

Tí dvaja chalani pokúšajúci sa o trochu farby v sivom priestore môžu byť vlastne radi. Ak ten street art zatrú, Slovenská správa ciest im dá pokoj. Vraj. Aj takto to chodí v našej futuristickej krajine. V krajine kde policajtov nezaujíma, že primátor mesta niečo povolí. Welcome to Slovakia, Little Big Country. Aj vás to ešte baví?

Odporúčame: micro.Wilsonic v piatok v Bratislavskom PKO. Z času načas do periféria príde hudba, ktorá je aktuálna, a pritom k jej pochopeniu nepotrebujete absolvovať dve vysoké školy. Napriek prispatému vkusu slovenských grantových komisií sa to aj u nás dá. Fakt.

PS: Dlhší výpadok Bekstejdžu bol zapríčinený mojou školskou i pracovnou vyťaženosťou. Sorry, hádam sa to zlepší …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *