SPECIAL PLACE_FM


Special Line up a Special prekvapenia!

Už zajtra sa začne písať ďalšia kapitola knihy Special Place Indoor Festival_FM. 6. pokračovanie tejto akcie bude opäť o poriadny kus ďalej, prinesie žánrovo pestrú a nápaditú zmes toho najlepšieho, čo sa dá na súčasnom zlomenom nebi zohnať.

Pozvanie prijali skutoční veteráni scény, pán Aphrodite, ktorý bratislavské MMC-čko na Šancovej rozbije v piatok, doplnia ho Brookes Brothers a domáci borci. Sobotu roztočí Inso, podľa nás najlepší mixmaster, akého tu máme, noc bude patriť majstrom turntablizmu Scratch Perverts a hutnému klubovému zvuku anglickej trojky Drumsound + Bassline Smith.

Pripravili sme pre vás ďalšiu súťaž: ak si dáte do statusu „Idem na SPECIAL PLACE_FM:)“, piati z Vás, ktorých vylosujeme, pôjdu na SPIF_FM zdarma! Takže nažhavte FB a svoje profily! Ešte jedno super prekvapenie: Designshop 220.sk pre prvých 100 návštevníkov festivalu pripravil odznaky s tématikou SPIF_FM – samozrejme, zadarmo!

Radi by sme Vám pripomenuli, že 18 EUR lístky sú takmer vypredané, využite teda poslednú šancu a kúpte si permicu v predpredaji v sieti ticketportal.sk. Negarantujeme, že lístky budú dostupné aj na bráne klubu.

PIATOK 11. február
21:00 – 23:00 Bendhy /Prosac.SK/
23:00 – 00:30 L Plus /Viper, Special Place.SK/
00:30 – 02:00 Aphrodite /Urban Takeover.UK/
02:00 – 03:30 Brookes Brothers /Breakbeat Kaos.UK/
03:30 – 05:30 DJs Slight + Olis Bakulu /Special Place, Prosac.SK/

SOBOTA 12. február
21:00 – 23:00 Inso /300H.SK/
23:00 – 00:30 Philip TBC /Shadowbox.CZ/
00:30 – 02:00 Scratch Perverts /DMC World Champion.UK/
02:00 – 03:30 Drumsound + Bassline Smith /Technique.UK/
03:30 – 05:30 Galagha+Gabanna /Drumatique.SK/

MCs:
Exkluzívne s Aphrodite – Junior Red /Urban Takeover.UK/
Youngman MC /Technique.UK/
Aktiff /Special Place.SK/
VJs: Zden, Denzel, Rejden /Satori Crew.SK/

no images were found

_______________________________________________________________________________________________________

To naj zo svetového turntablizmu v Bratislave alebo prichádzajú Perverzní Skrečeri

Preslávená londýnska grupa Djov, entuziastov a skillerov vznikla v roku 1996 v Londýne. Pôvodne ju tvorili štyria členovia, v istom čase ich dokonca bolo osem. V roku 2000 prešli umeleckou a kolektívnou reformou, jej výsledkom je súčasná podoba bandy: tvoria ju Tony Vegas, Prime Cuts a Plus One.

Scratcheri sa už od svojho vzniku stali synonymom pre HipHop a battle Djing. Ich reputácia ako jedného z najprogresívnejších DJ zoskupení nemá vo svete obdobu: získali dva tímové tituly World DMC Champion, Plus One má na konte prestížne ocenenia World DMC Champion a World Vestax Champion, Prime Cut sa hrdí korunou za back-to-back World ITF Scratching, nehovoriac o ich bezpočetných hraniach a vystúpeniach pre státisíce fanúšikov po celom svete. Po žatve všetkých dostupných DJ titulov sa „Perverzáci“ vrhajú na ďalší level, ktorým je pôvodná tvorba a produkcia trackov. Do dnešného dňa majú na konte 1 album, 3 single (slávny Come Get It na vlastnej značke Scratch Perverts Records) a 6 veleúspešných mixov, ktoré vyšli na značke londýnskeho svätostánku klubovej muziky Fabric(napríklad kompiláciu Fabric.Live 22 či posledný z roku 2009 s názvom „Beatdown“).

Scratch Perverts prispeli k vývoju nových DJ scratching techník a inovácií, patria k najdôležitejším tvorcom turntable kultúry. Držia sa ideálov, ktoré v počiatkoch HipHopu vytvorili Kool Herc alebo Afrika Bambaata, prednosť pri ich tvorbe a mixoch dostáva originalita, dynamika, gradácia, podľa ich slov sa snažia prostredníctvom svojich beatov komunikovať nezávislosť myšlienok a kolektívnu energiu. Tony Vegas poznamenáva, že HipHop nie je iba rap a verše, HipHop je z veľkej časti vibe. Neostáva nám nič iné, len súhlasiť! Každý člen Perverts má iné hudobné preferencie, no pri ich vystúpeniach dominuje kolektívna energia a práve mix rôznych nápadov a vplyvov dodáva ich setom potrebnú nápaditosť, energiu a v neposlednom rade moment prekvapenia – nikdy si totiž nemôžete byť istí, čo si na svoj crowd na pódiu pripravia.

A práve preto sme strašne radi, že sa nám ich podarilo dostať na Special Place Indoor Festival_FM, dodajú mu úplne nový rozmer a nezameniteľnú šťavu. Veríme, že na ich show, ktorú odohrajú z dvoch mixov, dvoch gramcov a dvoch CD playerov, sa bude spomínať ešte veľmi, veľmi dlho. Scratch Perverts, konkrétne Tony Vegas a Prime Cuts, budú headlinermi Special soboty 12. februára, bolo by doslova trestné, keby ste ich zmeškali!

11. – 12. február 2011
Majestic Music Club, Karpatská ul. 2, Bratislava 811 05
Permanentky v predpredaji na ticketportal.sk!

www.specialplace.sk

Neboli ste na poslednom pokračovaní SPIFu? Pripomeňte si „októbrové dramáčové šialenstvo“, na ktorom účinkovali: High Contrast, Camo Krooked, B Complex, Hazard, L Plus a pán Ed Rush.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.