REPRÍZA JEDNA


Je možné, že sa v malom, nenápadnom mestečku Krupina vždy tak dobre zabavím? Ľudí v Bratislave sa pýtam „Vieš kde je Krupina?“, iba málokto to však vie. Ja sa čudujem „Ako je to možné, že ľudia nepoznajú mesto, kde sa konajú tie najlepšie akcie na Slovensku?“.

Ale pozrime sa na poslednú akciu spod hlavičky chalaňov z Trial Team-u, mojích dobrých priateľov Borisa a Tomáša (ktorým patrí veľký rešpekt!!!) pekne poporiadku. Bohužiaľ sme na miesto činu dorazili až vo večerných hodinách a to bol už miestny pub Koník plný ľudí, chtivích vzhliadnuť rozcvičujúcich sa bboys pri kvalitnom exibičnom battle.

Po chvíli sa to celé začalo. Kotol plný bboys sa pustil do zahrievaciehom kola. Súkali z rukáva jeden trik za druhým a do rytmu im hral dj Hlavolam. Niesom síce exprd na break, ale pozerať sa naozaj bolo načo. Po nich prišiel rad na nežnejšie polovičky – dievčenskú skupinu FLAVA, ktoré prvý krát reprezenovali svoju krjú na krupinskej pôde. Bolo vidieť, že dievčence majú všetko pevne pod kontrolou. Riťkami vrteli ako sa patrí, úsmevom nešetrili a tak si nejeden krát vypočuli za svoj teneček burácajúci potlesk a výkriky ľudí, ktorých už bolo v tej dobe v tamojšom podniku neúrekom.

Podľa informácie, ktorú som získal od organizátorov bolo na akcii viac ako 450 ľudí. Čo si myslím nieje práve najmenej na Krupinu, ktorá má dohromady približne 8.000 obyvateľov. K tomuto číslu však dopomohla aj slušná návštevnosť ľudí z blískych i vzdialenejších miest: Zvolen, Banská Bystrica, Prievidza, Žilina, Ružomberok a neviem ešte odkiaľ všade.

Na pódium nastúpili prví zabávači. Var rozprúdila formácia okolo Gulosa z Malaciek zvaná tiež Potrok, ktorej mp3 vám ponúkame k vypočutiu v našej sekcii AUDIO. Bolo vidieť, že ich hudba nieje domácemu divákovi úplne neznáma a musím priznať, že môj oblúbený refrén „Pohľad na svet cez filter davu“ som si zakričal aj ja. Pod chvíľou som si odbehol von obzreť zblíska joint, na ktorého ma pozvala partia zo Zvolena a tak som nestihol Fikusa.

Prišiel som až na žiliskú crew Represia. Názov síce neprezradil nič, ale chalani nakoniec milo prekvapili a to myslím nie iba mňa. Neskôr mi chlapča zo Žiliny vysvetlilo, že ide o spojenie viacerých emsís, medzi ktorými boli tiež známejší (ale stále málo známy) Richard a Lopez. Po nich som sa trošíčku vtesnal do davu medzi dievčence zo Zvolena. Musím sa priznať, že som určitý čas vôbec nevnímal pódium.

Záver patril, ako inak zlatej perle stredného Slovenska. Mnou už toľko ospevovaný AD z Prievidze. Mladík, ktorého stred miluje a západ nechápe… Presne na túto tému sme sa rozprávali s priateľom Chozem. V Krupine AD spraví šou a ľudia šalejú, ale keby prišiel do Bratislavy, neviem neviem či by ľudia odpadli a určite to nebude tým, žeby chlapík nevedel urobiť kvalitnú šou. Ale späť k jeho vystúpeniu.

Ako prvý nám zahral do uší svoj najnovši remix svojej starej veci „Spoza beatov“, ktorú si môžete takisto vypočuť v našej sekcii AUDIO. Podľa mojej mienky ľudia prijali tento remix minimálne tak priaznivo, ako jeho staršieho predchodcu – obrovským hurhajom. Najradšej mám, keď AD v refréne otočí mikrofón smerom na ľudí a tí ho svojím krikom dopĺňajú. „Povedz mi, kto je tvorca beatov…“ Neviem ako pre ostatných, ale pre mňa bol tento nenápadný, skromný chlapík opäť vrcholom celej akcie.

Šnúru vystúpení zakončila Séphia zo Zvolena svojou tradičnou a jedinou vecou „Sep Sep, Sep Sépia. Po nej sa už žúrka rozbehla priamo do cieľa, za gramce sa totiž postavili dji. Čierny koláč, inak tiež známy pod prezývkou vinyl načal martinský Janko. Žežlo po ňom prebral skúsenejší a svetazbehlejší dj Vec zo Zlatých Moraviec?! V čase, keď dav šalel na track „Noc je 1/2“ od Indy-ho a Wich-a sa naša skupina musela bohužiaľ s Krupinou rozlúčiť. Čas je neúprosný a tak sme sa vybrali na cestu domov.

Nemôžem zhodnotiť akciu až do jej absolútneho konca. Ale kedže mi volali chalani z Trial Teamu (organizátori) na druhý deň o druhej poobede, že ešte stále tancujú v pube aj so spokojným majiteľom, predpokladám šťastný koniec a čoskoré pokračovanie, ktoré si nenechajte určite újsť!!!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *