In life fly HIGH


Zo zimy nemajú radosť len cestári, ale aj fanatickí chalani zo zoskupenia Kings of Playgrounds, ktorí v Dolnom Kubíne, dňa 10.2. patrične odpremiérovali svoj prvý audiovizuálny počin pod názvom In life fly HIGH. Reč je o prvom slovenskom nerasistickom videu plnom snowboardistov, freeskierov a samozrejme snehu. Zábery sú zamerané najmä na skoky, ale nájde sa tam aj pár jibbov (pzn. keď sa šúchaš na snowboarde alebo lyžiach po týčkách) a samozrejme aj nejaký ten freeride. A že to video má svoju kvalitu, tak to je jasná vec!

Natáčanie prebiehalo najmä na Slovensku, ale rovnako sa objavia aj zábery z Česka, Švajčiarska a Talianska. Z jazdcov sa predstavili: Rado Kapor Kapralčík, Martin Ryba Rybanský, Maťo Matys, Jano Tatarka, Maťo Blcha Blaško, Peťo Hančiak, Viliam Vajda Tomo, Matúš Karcol a Tomáš Murgáč.

Video je tak trochu low-budget, chalani si to z väčšej strany točili sami, pričom nejaké zábery pochádzajú z dielne pome.sk a od Lola. Celý edit videa má na starosti Kapor.

Viac vám k tomu povedia samotní aktéri:

Kapor: „Cieľom videa je dať do pozornosti snowboarding a freeskiing, hlavne ľudí, ktorí sa na Slovensku snažia posúvať level jazdenia na maximum. Chceme ukázať, že tento šport nie je len o afterparties a flákaní po svahoch, ale je to seriózny šport. Nerobíme to však pre žiadne komerčné účely, stále to je čistá zábava a radosť z jazdenia. Ďakujem všetkým zúčastneným jazdcom a tiež stredisku Donovaly – Riders Park, ktoré nám ako jediné na Slovensku umožňuje jazdiť na úrovni. STAY TUNED FOR NEXT YEAR.“

Ryba: „Video je prierez celej minuloročnej sezóny. Zachytáva vlastne všetky oblasti, kde sme boli minulý rok jazdiť. Videjko nie je nejaké prehrotené, aj keď niektoré triky sú tam hrubé napr. kaprov liter a matyskova cab9. Myslím si, že to čo sme chceli zachytiť, a tým myslím relax a pohodu na horách, tak to sa nám podarilo. Nemáme sponzorov, a tak sme videjko dali dokopy pre naše potešenie, a aby si mohli aj kámoši pozrieť čo robíme tak často na horách. Veľké dík mirovi, že to cele postrihal a aj paľovi, že spravil premiéru a bola party konečne po dlhej dobe aj v DK. Make peace no war.“

A to je všetko, už môžeš pozerať…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.