Polhodinka strávená nad servisom spravodajských agentúr


Snoop Dogg si pestuje imidž. Známy svojimi výstrelkami i gangsta postojom najnovšie na súde v Los Angeles poprel, že by ilegálne vlastnil zbraň. Asi si všetky kúpil poctivo a v obchode. Nič mu to však nepomohlo, aj tak si ho policajti pekne krásne predvolali na koberček. Keby pre nič iné, tak len preto, že ho opakovane zadržali kvôli drogám a nedovolenému ozbrojovaniu. Načo hovorkyňa prokuratúry reagovala slovami: „Kvôli kriminálnej minulosti Snoop Dogga, jeho zrejmému a pretrvávajúcemu nerešpektovaniu zákonov, bude prípad ďalej stredobodom pozornosti kompetentných.“ Čím asi myslela najmä seba, bulvár a spokojných manažérov z vydavateľstva.

Zato Michael Jackson mieri do Japonska. Ako inak, v krajine čajových obradov, sushi a hentai mu musia odpustiť aj laškovanie s deťmi. Ak ste niekedy videli ich mangy, kde všetky ženské hrdinky majú ideálne telo štrnásťročných školáčok, viete, odkiaľ vietor fúka. No a zaklincoval to sám bývalý kráľ popu. „Milujem Japonsko. Je to jedno z mojich najobľúbenejších miest na svete. Moji japonskí fanúšikovia mňa a moju rodinu už roky podporujú. Pomohli mi k mojim úspechom.“

V Číne cenzori zakázali televízii pustiť na obrazovky prasatá. Dôvod? Podľa ich kalendára začína 18. februára rok Svine a majú strach, aby náhodou neurazili svojich moslimských spoluobčanov. A nebodaj nevyvolali národnostný konflikt. Mňa by zaujímalo, čo spravia s tými prasatami, čo už na obrazovke sú.

A aby toho nebolo málo, Nový Zéland vyhlásil 15. február ako nový štátny sviatok s poetickým názvom Národný jahňací deň. V kostoloch tak môžu byť konečne radi, že to s tými ovečkami majú posvätené nielen z najvyšších miest.

Čo z toho celého vyplýva? Skúste ešte niekedy tvrdiť, že Slovensko a jeho obyvatelia sú také malé bláznivé Kocúrkovo. A keby aj, môže nás tešiť, že v tom ani náhodou nie sme sami.

Aha, ešte to odporúčanie: skúste sa nebrať tak strašne vážne a všetky tie egopózy na chvíľku zaveste na vešiak. Pomáha to, vážne. No a keď sme pritom, fajn je album The Silent Partner od Dj Bootsieho. Vyšiel síce v roku 2004, k nám sa ale dostáva až v týchto dňoch – klasicky, cez Wegart…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *