DJ VADIM AND RUSSIAN PERCUSSIAN TOUR


Človek s najväčším vyťažením v hudobnom priemysle? Neúnavný? Nezničiteľný? Berte to ako chcete, fakt je, že keď Vadim počul po prvýkrát frázu Don´t sleep, nezobral to obrazne.

V poslednom desaťročí, bolo len málo ľudí schopných vložiť toľko energie do svojho špecifického druhu kultúry, ktorý milovali, zakladateľ značky Jazz Fudge v roku 1995 producent, promotér, zberateľ platní, moderátor v rádiu, občasný graffiti writer, dj. skrátka Vadim naložil so svojim časom podľa najlepšieho svedomia. Keď si odmyslíme všetky ostatné aktivity a necháme iba djing vďaka, ktorému sa pozrel do všetkých štátov Európy, celej severnej Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska, Izraelu, Turecka, južnej Ameriky, juhovýchodnej Ázie, bežné sectovanie všetkých známych DJov, ale nie každý to stihol behom jedného roku ako Vadim. Hral s DJ Krushom, Company Flow, The Roots, Pharcyde, Public Enemy, Beat Junkies, Dilated People, Kraftwerk, Ed Rush, Morcheeba, alebo s Paulom Wellerom a taktiež na festivaloch v Glastonbury a na Moscow Street Ball Festival /návštevnosť cez 40.000/. Popísať tohoto muža len ako svetobežníka je voči nemu zrejme krivda.

V roku 1992 si Vadim Peare zohnal samplér a začal pracovať na budúcich singloch Abstract Hallucinating Gases a Headz Ain’t Ready /obe vydal v roku 1995 na svojom labely Jazz Fudge/. Neskôr sa upísal Ninja Tune a jeho prvý regulérny album USSR repertoire uzrelo svetlo sveta koncom roku 1996. Z týchto ranných a veľmi experimentálnych záležitostí /Vadim veľa pracoval s hlukmi a ruchmi/ a z jeho debutu vznikol remixový album USSR reconstruction, na ktorom figurujú mená ako DJ Krush, Kid Koala, Mark B alebo Silent Poets. V roku 1999 vyšlo abstrakt funkové album The Isolationist produkované Vadimom, skrečované DJ Primecutom a naspievané newyorskou hardcore rap crew Antipop consortium /v súčastnej dobe podpísanou pod značkou Warp, pod ktorou by ste napríklad našli aj Autechre/.

Všetky predchádzajúce udalosti vyústili do jeho zásadného albumu USSR: Life From The Other Side /Ninja Tune 1999/. Nahrávka ktorá združuje Co Flow, The Scratch Perverts, Iriscience (z Dilated Peoples), Bladeho a mnoho dalších, obsahuje aj track Your revolution (feat. Sarah Jones), ktorý svojho času v USA spôsobil poriadny rozruch a táto skladba bola zakázaná organizáciou FCC /rádiový regulátori v USA/ kvôli vulgárnym a provokatívnym textom, kde však Sarah Jones iba parodovala slova a názory mainstreamového rapu a r´n´b, ktoré môžeme dnes a každý deň počuť na každom druhom rádiu.

Pri tejto príležitosti zostavil Vadim živú kapelu The Russian Percussion v zostave: Mr. Thing /gramofóny/, Killa Kela /beat box/, Blu Rum 13 /mc/, John Ellis /klávesy/ a Vadim /gramofóny/. Táto zostava odohrala viac než 200 koncertov v skoro celej Európe /na Slovensku 12.10.2000 v rámci 5.Multimediálnej párty v Bratislave/ a severnej Amerike.

Jeho tretí album U.S.S.R. uzrelo svetlo sveta v roku 2002 a hosťujú na ňom mená ako Yarah Bravo, Phi Life Cypher, Vakill, TTC a Demolition man. Zatiaľ posledný Vadimov počin nesie názov Stereo Pictures vol. 03 a reprezentuje brilantný výsledok spolupráce Jazz Fudge records a francúzskej Mk2 Music. Kompilácia o 23 skladbách obsahuje treky od tých najlepších z najlepších /DJ Food, Mr. Scruff, DJ Shadow, Photek, 4 Hero a daľší…

Fotky: Neon


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *