360° HIP HOP


360° HIP HOP je svým konceptem zcela ojedinelou a unikátní akcí, která je bezpochyby tou nejvetší událostí černé muziky túto zimu v Čechách.

Nedá mi inak ako začať presláveným mám v piči, napísať objektívny report z akcie, ktorá sa koná na 3 miestach počas jedného večera a ešte k tomu byť bez auta je proste nemožné a tak som sa zamerala na Abaton – dosť zašité miesto. Cestou tam sme stretli aj samotných pražákov, ktorí sa nás pýtali „Hele nevíte kde je tady Abaton?“, ale ak trafíte a vstúpite, čakajú vás zaujímavo členité priestory podniku na 2 podlažiach a ak je plno tak potom nie je čo riešiť…

Prepašovať drink vraj nie je možné, teda tak zneli rady domácich, nuž sme všetko vliali do seba cestou a využívali bar, ktorý ma prekvapil celkom ok cenami (Pivko 23,-). Po príchode sme čekli prvý flór, kde sa práve predvádzali breakeri, ale mali sme naponáhlo, keďže bolo práve 23:00 a ani sme netušili aký je line up večera na hlavnom pódiu. Vyšli sme teda po schodoch a prešli cez veľkú miestnosť kde boli bary a futbalové stoly a ďalším schodiskom sme sa dostali tam, kam sme mali namierené.

V momente ako sme podišli k pódiu vybehli piešťanský Kontrafakt a Patrik svoíim povestným beatboxom odštartoval celú šou. V ten moment ma pobavila hláška vychádzajúca z kŕdlika babeniek stojacich hneď vedľa mňa „Ale v televizi vyzerá být heščíí“… hmmm komu to adresovali netuším, keďže boli na pódiu traja 🙂 O tom, že chalani majú pred pražským publikom pevnú pôdu pod nohami niet pochýb. Stačili Egove mimické gestá a dav doslova šalel. Jediné, čo mi trochu vadilo boli už staré triky (my povieme hip vy poviete…) chcelo by to niečo nové.

Darmo mať klip a ešte k tomu často vysielaný určite nieje na zahodenie, pretože pri pesničke Dáva mi naozaj všetci vedeli o čo ide. Mňa aj tak potešila najviac pesnička, ktorá som myslela, že v ten večer ani neodznie – Si sereš do huby, i keď bez Veca, ale predsa. Vystúpenie bolo pomerne krátke cca. 45 minút a po kratučkej prestávke sa objavil na pódiu Orion aj s Vladimírom a vystúpenie zahájili kultovým trackom Praha.

Potom odznela Orionova sólovka Teritorium, po nej skladba s chalanmi z P-13 ale z ich textu som zachytila akurát tak Moskva – Praha 🙁 Nechýbal ani ďalší hosť večera Dano s Tynou. Ich vystúpenie sa mi páčilo najviac. Tynin herecký výkon efektívne podfarbil dej pesničky a celkovo jej prítomnosť príjemne oživila. Trošku ma mrzelo že som si album nevypočula aspoň raz pred žúrkou, predsa len naživo ubieha text, ale vidieť na pódiu Kontrafakt, Oriona a Čokoládku, ktorý dával vokály, bolo aj tak zábavné a po ich pesničke Ženy, víno, spev sa uskutočnil krst.

Na záver vystúpil ešte poľský Warszafski Deszcz s až prekvapivo dlhým vystúpením. Konečne bolo aj trochu miesta zavrtieť zadkom a zabaviť sa bez toho aby ste do niekoho drgali. Po ich vystúpení sa vystriedali dji, ale ľudí, čo by tancovali bolo už len zopár. Či sa pomaly všetci presunuli do ďalších podnikov netuším, keďže som si vyzdvihla veci v šatni a nočnou električkou sa pobrala domov.

Ako a či vôbec fungovala kyvadlová doprava neviem, každopádne to bolo určite na dobro veci. Treba pochváliť tiež projekciu, ktorá bola super, okrem aktuálnych klipov počas vystúpení sa bolo stále na čo pozerať…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.