Ako by si charakterizoval slovo, respektíve spojenie "Freestyle Battle" ?!


Godot (producent, mc)
"Freestyle battle je voľné skladanie slov, najlepšie do veršov v neprospech súpera, kde sa mikrofón čekujúci interpret musí snažiť svojimi schopnosťami, rýmami, šarmom, zábavnosťou ... predčiť toho druhého."

Idea (IdeaFatte Dj Aka / Ty Nikdy)
"Freestyle battle je pro mě spontánní souboj dvou hlasů, myšlenek, postřehů, charizma. Zvítězit může jen jeden, a to je ten, který publikum a porotu přesvědčí o svojí převaze v daný moment. Nejde o to, kdo rapuje dýl, líp, jde o daný moment přesvědčení. Artattack Freestyle Battle je určitě nejprestižnejší akce tohoto charakteru, je to den, ve který se sejde nastupující freestyle elita na podiu proti sobě. Lidi by měli být hrdí, že mají někoho, kdo akci tohoto formátu pořádá a které oni sami mohou být součástí."

Lektor 2 (Kauza)
"Konfrontácia voľných štýlov ?"

Zlty (designer)
"Kto a ako dá koho a ako dolu."

Blažo (Rendezska-SK)
"Pre mňa je to slovná bitka dvoch a viacerých raperov v rýmoch, kde rytmus kombinuje DJ naživo z platní. Pričom texty nie sú dopredu pripravené, raperi ich vymýšľajú naživo v danej konkrétnej chvili a prispôsobujú ich aktuálnym okolnostiam."

Strapo (Presso 63)
"Freestyle je o momente, o slovnej zásobe v priebehu minimálneho času a ešte aj pod stresom. Trvá maximálne 10 minút, skončí, rozhodne sa a máme víťaza. Toho môžeš spochybniť, ale nezmeníš ... JE TO MOMENT."

Smoet
"Improvizovaný slovný súboj v rape."

Konko (Turbo boost)
"Kde sa dvaja bijú, Konko vyhráva :)"

Viktor Hazard (AMO, Sampler_FM)
"Improvizácia, z ktorej vychádza iba jeden víťaz."

Dj Spinhandz
"Ústny súboj, rýmy vymýšlané z hlavy na mieste. Musia mať šťavu, hlavu aj pätu. Základný zmysel je poukázať na lepšiu orálnu zdatnosť ako súper. Dať ho dole buď priamo, alebo len tak medzi kapustou a knedlou. PS_ mozog je potrebný."

Dj Spank (Turbo Boost)
"Je to slovný súboj založený na improvizácii a je to vec konkrétneho miesta a okolností. Musíš tam byť naživo aby si zažil skutočnú atmosféru, nepočúvajte záznamy z battlov ako regulérne tracky! Je to vec okamihu."

Gulos Potrok (Tvoja matka records)
"Znamená to teho druhého odrovnat, vyšachovat, poslat do piče a schutnat si na konci vrchol ledovca, alebo sa topit. Neni to zaobchádzaní v rukavičkach."

"Lord (EKP_2C)
"Freestyle je určitá forma veľmi rýchleho rozmýšlania za pochodu."

ArtAttack Freestyle Battle © 2007 Keysmatic feat. Róbert Zeleňák