MICRO WILSONIC 2005


Grant Marshall, známy ako Daddy G je považovaný za jedného z otcov hudobného štýlu, ktorý sa stal historicky známy ako “Bristol sound” alebo aj Trip hop. Áno, je to presne ten uvoľnený, ležérny beat, ktorý v sebe jedným dychom absorbuje dub, reggae, funk, disco aj hip hop, reprezentovaný protagonistami ako Massive Attack, Trickym alebo Portishead. Daddy G spolupracoval napríklad so Sinead O’Connor, Tracey Thorn z Everything But The Girl alebo Liz Fraser z Cocteau Twins.

Daddy G nie je však žiadny “rýchlokvasený” DJ, zneužívajúci slávne meno svojej materskej lode. Je dlhoročným DJom a zakladateľom Wild Bunch Sound Systému, z ktorého neskôr v podstate vzišla kapela Massive Attack. Jej samotní členovia sa ostatne dodnes vyhýbajú ozančeniu hudobná skupina. Aj tento fakt istotne zohral úlohu, keď ho tento rok známa, globálna značka !K7 oslovila s ponukou vydať dídžejský mix v rámci svojej výkladnej skrine – kompilačnej série DJ-Kicks.

A keď už hovoríme o príjemnej party, prispôsobili sme tomu aj výber miesta konania. Tohtoročný micro.Wilsonic sa uskutočnil v historickom, architektonicky krásnom priestore bratislavskej Starej tržnice…

Fotky: Tofk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.