Urban Art Session 2015 vol. 2: MUSIC SOCIETY

Urban Art Session 2015 vol. 2: MUSIC SOCIETY


Urban Art Session v Cvernovke

UPDATE článku:

Fotky z Urban Art Session 2015 vol. 2: MUSIC SOCIETY (foto: Tomáš Mišeje)

by Ajlavmjuzik

Posted by Tomáš Mišeje on 8. november 2015

Čerstvé Ovocie a Artattack vás po roku pozývajú opäť na stretnutie hudobných fanúšikov, interpretov ale aj náhodných okoloidúcich v podmanivých priestoroch Cvernovky.

Line-up podujatia:

06.11. (piatok) od 18:00 – do 22:00

   vernisáž výstavy Mišo_O – Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2

07.11. (sobota) od 15:00 – do 22:00
hudobná jam session / galéria výstavy ostáva otvorená

 • 15:00 – otvorenie dverí + úvodná freestyle jazda
 • 16:00 – Jimmy Pé + Biotrick showcase
 • 16:30 – Paul Muts + Gruzo
 • 17:00 – Bicie + gitara
 • 17:30 – skreč session Five, Flux, Arsen, Biomat, 3ck, Inso, Tentato, Lindix
 • 18:30 – Adam Dekan + modulárny syntetizátor / workshop a showcase
 • 19:00 – Esso + Whithe showcase
 • 19:30 – Pkrek
 • 20:00 – free jammin‘
 • 22:00 – koniec programu – dvere sa zatvárajú

Pre bližšie informácie sledujte Event na Facebooku.

Miesto podujatia:

Ateliér Bavlna, Páričkova 18, Bratislava – Cvernovka 1.poschodie (Mapa)


Program otvorí v piatok vernisáž Mišo_O – Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2 od 18:00


Program otvorí piatková vernisáž výstavy s názvom Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov 2. Tá prezentuje rozšírení výber čiernobielych fotografií nadväzujúc na výstavu z roku 2014.

Autor Mišo_O pochádza z Košíc, vysokú školu študoval v Trnave, dlhé roky písal splendídne články pre portál 90bpm. Okrem každodennej záchrany sveta sa voľnobežne venuje reportážnej a dokumentárnej fotografii.

„Znie to síce neuveriteľne, ale hlavnými protagonistami súboru fotografií Obľúbení raperi mojich obľúbených raperov sú moji obľúbení tuzemskí raperi ako napr. Vec, Rytmus, Boy Wonder, Supa, Separ, Vladimir 518, atď. Leitmotívom tohoto fotografického cyklu sú ich obľúbení verbálni atléti ako napr. Nas, Big Pun, Eminem, atď.“

Sobotný hudobný jam od 15:00


Session bude pokračovať počas soboty hudobným jamom. V pestrej fúzii sa stretnú rôzne žánre, pričom galéria bude naďalej otvorená. Pozvanie prijala opäť špička domáceho turntablizmu. Skreč majstri ako Five, Flux, Arsen, Biomat, 3ck, Inso, Tentato, Lindix, alebo beatmakeri Jimmy Pé, Adam Dekan, Gruzo, Petijee, Esso, Whithe, Pkrek, Paul Muts za Fat Kit a ďalší.

Aj napriek koncepcii sa zaiste neubránime ani zvláštnym disharmóniám, čudne pripomínajúcim vizuálny smog ako nezmazateľnú súčasť mestskej kultúry. Dôvodom môže byť “real time tréning” zúčastnených, ktorí bežne nie sú zvyknutí experimentovať v tomto duchu.

Na Urba Art Session aj ArtAttack Shop


Na mieste bude prítomný taktiež ArtAttack Shop s bohatou ponukou tričiek, cd, vinylov, kníh a ďalších originálnych produktov. Ak máte doma zabudnuté, alebo nepotrebné vinylové platne, prineste ich. Na mieste prebehne spontánna výmena.


Vstup je voľný, POZOR nejedná sa o párty a preto vás prosíme podľa toho sa správať. Celé podujatie bude streamované cez stránku www.bwo.sk


Takto to vyzeralo minulý rok – Urban Art Session vol. 2: COOLTÚRA HUDBY (2014):


Urban Art Session
Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art“, čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest, ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii a tak ich vystriehnuť od nástrah, ktoré ponúka mesto.

Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, postrehov, tvorby, zručnosti, prostredníctvom verejných diskusií, prednášok, interaktívnych workshopov, praktických ukážok, tréningov a živých performance.

Otvoriť diskusiu na túto tému, kde potreba diskutovať je v každom smere veľmi dôležitá. Dať priestor mladým ľuďom, ktorý sa či už na profesionálnej alebo len amatérskej úrovni venujú svojmu koníčku, rozvíjajú svoju kreativitu alebo sa inak sebarealizujú.


Organizujú: Čerstvé Ovocie a Artattack
S podporou: Nadácia Milana Šimečku
Hlavný partneri projektu: Slowatch, ajlavmjuzik, ArtAttack, Urban Market
S finančnou podporou: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
S mediálnou podporou: citylife.sk, refresher.sk, Rádio_FM, Inspire Magazin, doba.sk, swinedaily.com, Príjmi #cveng
Partneri vydania: Jameson, Excelent, BAVLNA, Copper Media

Text: Tlačová správa


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.