PUZZLE 4 PEACE


… medzinárodný projekt Puzzle 4 Peace dorazil po prvýkrát na naše krásne Slovensko. V medzičase 6-9.októbra 2008, mal každý kto kráčal po bratislavskej Ventúrskej ulici možnosť, prísť sa (zadarmo) nadýchnuť tvorivej atmosféry a medzinárodných vzťahov. Slovensko, Taliansko a Kuba, alebo tiež slovenčina, angličtina, taliančina, španielčina. Inými písmenami v Zichyho paláci to ten týždeň žilo.

„Stavebným“ článkom projektu sú kúsky puzzle – kolekcia eko-dizajnu „Pieces of Peace“ – vyrobené z recyklovaných a recyklovateľných materiálov (ako napr. plasty, drevo, lepenka, hliník, použité pneumatiky či sklolaminát) sú jednak objektom pre vytváranie umeleckých diel a zároveň aj médiom na komunikáciu spojenia. Úžasná modularita, ktorá vychádza priamo z podstaty puzzle, umožňuje vdýchnuť život rôznym formám. Puzzle sú použité taktiež ako prvky moderného designu s funkciou interiérových doplnkov a nábytku (stoly, lampy, rohože atď). Hravá forma celého projektu bola demonštrovaná množstvom sprievodných živých vystúpení umelcov a happeningov. V pondelok som si užil koncert kubánskej speváčky Aremy, v utorok sme si “zadžämovali” so slovenským gitaristom a talianskym raperom.

Umelecké diela, ktoré vznikajú ako produkty eventov Puzzle 4 Peace projektu, sa predávajú ďalej na aukciách. Peniaze sú potom použité cez taliansku “základňu” na charitatívne účely. Ochrana životného prostredia, mierová interakcia medzi národmi, sociálna súdržnosť sú nevyhnutnými prostriedkami pre udržanie trvalého rozvoja planéty. A budúcnosť projektu? Plán je nasledovný. Reťaz podujatí po celom svete vyvrcholí v gigantickom Puzzle Festivale na výstave Expo v Miláne v roku 2015. Ambíciou je vytvoriť najväčšie medzinárodné umelecké dielo v histórii, pozostávajúce z viac ako 24.000 kúskov puzzle a rozprestierajúce sa na ploche viac ako 6 000 m2. Puzzle Festival poskytne obrovský priestor sile tvorivosti : designu, výtvarným inštaláciám, hudbe, divadlu a remeslám. Držme teda palec. Na záver za seba iba jedno veľké ďakujem Lune, Šymonovi, Baške, Areme, Carlovi, Ane a ostatným .. ĎAKUJEM_

www.puzzle4peace.com

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.