A.D. – producent a mc v jednej osobe reprezentujúcej Prievidzu


Aké boli tvoje začiatky?

Moje začiatky siahajú do roku 1999, keď som si spolu s kamarátom (Snakeom) kúpil svoj prvý mikrofón a narapoval svoj prvý text.Bolo to v lete a v decembri toho istého roku vzniká skupina Manifest v zložení (A.D., Speeedy a DJ Hoody).

Prečo práve A.D.?

Meno vzniklo tiež v roku 1999 a nechal som si ho až do teraz. A.ako ANTI D.(proti) DISKOFILu… – A.nti D.iskofil, ale ako vravím je to staré a za ten čas som prešiel značným vývojom na SK scéne, ale rád sa v spomienkach vraciam do tých časov.

Všimol som si, že si texty, hudbu aj mastering robíš úplne sám.

Aj texty, aj hudba, a aj mastering sú v mojej réžii aj keď do školy masteringu ma zasvetil kamarát Mirec, od ktorého som sa naučil veľa technických a editačných vecí, čo sa týka zvuku.

Čo ťa ovplyvňovalo na začiatku a čo dnes?

Na začiatku to bolo JSS, Trosky a živé vystúpenie Krakally v PD SK8parku (doživotný rešpekt pred všetkými troma crew). No a v súčastnosti mám už svoj vlastný štýl tvorby, na ktorom pracujem a snažím sa ho zdokonalovať.

Tvoj názor na hip hop na Slovensku?

Za posledné dva roky ide brutálne nahor a je tu veľmi veľa talentov v každej z jeho 4 častí. Akurát je mi ľúto toho, že skôr sa podobá na dostihy, v ktorých ide o to, kto bude prvý v cieli a kto koľko zarobí nehľadiac na ostatných. Dúfam, že sa to zmení a bude to spoločná cesta pre každého kto chce prispieť a je to jedno akou formov, alebo prostriedkom. Rešpekt všetkým PRAVÝM ľuďom v tejto hre a všetkým, čo ju rozvíjajú.

Čo sa zmenilo tým, že si sa nechal chytiť do siete hip hopu? Čo ti dal?

Hip-hop ma otočil o 180° a ukázal mi cestu životom. Som rád, že som sa stal jeho súčasťou a že sa môžem realizovať prostredníctvom jeho (pre mňa najpríťažlivejšou) časťou – RAPOM. Dal a dáva mi úplne všetko a jediné čo mi vzal je čas pri tvorbe beatov, ale o tom to je a káždý kto tvorí hudbu vie o čom hovorím.

Už tradičná otázka z mojích úst – Čo hovoríš na „akožereperov“?

Nech sa odsťahujú do USA, alebo nech sa zamyslia a nepičujú do toho – viac vyriešia činy ako slová…

Tvoje najvačšie zážitky s vystúpením?

No openseason2001 som sám organizoval spolu s Fonkym a Rohlíkom, tak k tomu sa vyjadrovať nebudem, ale najviac ma doslova knokautovala (v dobrom) posledná Krupina (rešpekt Trial teamu a Borisovi) a tiež Sila mikrofónu 1 (Rap sektor).

Povedz čo iba chceš, čo ti leží na srdiečku kámo?

No rád by som odkázal všetkým ľuďom, ktorí práve teraz začínajú, nech sa nevzdávajú a nech idú stále za svojím cieľom. Začiatky sú vždy veľmi ťažké. A súčastným stáliciam na našej scéne, nech nezabúdajú na to, že aj oni začínali a boli dole… a nech podajú pomocnú ruku tým, čo to potrebujú ak im to náhodou nepokrčí dres. Ak môžem ( samozrejme !!! pozn.red. ) rád by som pozdravil moje mesto a všetkých mojích ľudí a všetky mestá kde to žije Hip-Hopom. Rešpekt všetkým PRAVÝM *H/H*.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *