Hiphopové diskusie


Poznám jeden zaručený spôsob, ako si zlepšiť náladu. Stačí sa trochu poprechádzať internetom a popritom si prečítať niekoľko hiphopových diskusií pod článkami. Odhliadnime na chvíľu od faktu, že väčšina z týchto článkov je podobne smutno-smiešna (v tom horšom prípade) alebo iba nezaujímavá (v tom lepšom).

Niekedy sa mi až nechce veriť, ako je možné, že toľko idiotov v našom malom slovenskom „svete“ ešte existuje. Psychológovia i sociológovia určite majú niekoľko zaručených odpovedí, ktoré by začínali anonymitou siete a končili agresivitou či nekontrolovateľnou pudovosťou. Ale to fakt toľko ľudí nemá aspoň základy sebakontroly? Alebo to je tým, že priemerný vek diskutujúcich na našich rapových weboch je, ehm… no povedzme, že v tom lepšom prípade už majú občianske. Pár mesiacov.

Nie je tomu dávno, čo sme v Artattacku diskutovali o zavedení diskusií pod články. Osobne som proti. Možno tým prichádzame o cifry na počítadle návštevnosti, pretože čitateľ tak nie je nútený článok otvárať viac ráz, no keďže zmysluplnosť a vlastná tvár je pre nás podstatnejšia ako nejaká forma či „biznis“, sme ochotní čosi podobné oželieť. Aspoň zatiaľ.

Nemôžem a nechcem hovoriť za iných členov tímu, ale budem radšej (inteligentnou) alternatívou pre pár ľudí, ktorí sa neboja mať vlastný názor, ako PR agentúrou vláčiacou na vodítku stádo ovečiek. Pravdupovediac, necítim potrebu robiť z hip-hopu biznis. Ten si riešim inde. Lebo ak by tomu tak malo byť, museli by sa dodržiavať isté pravidlá. Počnúc redaktormi a končiac promótermi a samotnými kapelami. Utópie však nemusím.

Preto, ak budete mať nabudúce potrebu vyjadriť sa k textu, riešte to cez mail. Ja sa snažím odpovedať na každý. Alebo ak máte nutkanie svoj zaručený názor či polemiku zverejniť pred celým „národom“, založte si blog. Fakt to pomáha a je to lacnejšie ako psychiater. Ale prosím, používajte pritom hlavu.

Odporúčanie: Nuž, kde začať. V bratislavskom Dome umenia ešte stále beží Bienále ilustrácii. Jožovi Babušekovi vyšla kniha Dozorca a väzeň, čo je úžasný výlet do minulosti slovenského komiksu, keďže tento strip na pokračovanie zo Šidla z roku 1947 je asi prvým tunajším komiksom. No a tiež nový Commonov album Finding Forever, ktorý odprodukoval sám Kanye West (+Dilla_RIP).

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *