Skunk funk extra – RASCALZ a RAPTILE


Kanadsko-nemecký masaker, aj tak by sa dala nazvať ďalšia akcia z pera promotérskej skupiny Skunk funk crew. Zrekonštruovaný a novootvorený bratislavský klub Terminal síce nepraskal v základoch od návštevnosti, ale od krutejšou spomenutých formácií určite…

Po predošlých koncertoch promotérskej skupiny Skunk funk crew (Jeru the Damaja, Looptroop, Masta Ace…) si človek mohol byť nadpisom na plagáte 100 percentne istý, pretože „hip hop masaker“ to naozaj bol. Skunk funk si pre fanúšikov tohto žánru opäť raz pripravil lahôdku v podobe kanaďanov Rascalz, ktorým predskokanov robili anglicky rapujúci nemci Raptile, samotná Skunk funk crew a bratislavskí mladíci H16. Premietalo sa tiež graffiti video od bratislavskej crew RCLS = Rascals, ktorí odprezentovali svoju tohtoročnú Wholecar tour po štátoch blízkych i vzdialených (Budapešť, Paríž, Amsterdam …). Návštevnosť trochu zaostávala, to však nič nemenilo na fakte – kto prišiel neľutoval.

Po dorazení na akciu (22:00) som bol trošku šoknutý, že sa ešte nič nedeje. Všetko sa ešte iba roztáčalo, dji Amn a Yano si skúšali scratche a snažili sa nenútene naladiť tú správnu atmosféru. Okolo polnoci na stage vybehli prví predskokani H16, pritiahli k pódiu dav po hiphope hladných ľudí. Priznám sa, moc som ich pred týmto vystúpením nepoznal, ale boli dobrí, ich flow bol pestrý a dostali ľudi do tej správnej atmosféry.

Po nich nasledoval Štvanec s Yzem, ktorý mal problémy s micom, ale to sa stáva. Keď už dávali asi 3 track, zlyhala technika a hudba zmĺkla. Myslím, že to dosť zabrzdilo celé ich vystúpenie, neskôr musel Štvanec spolu s Opakom improvizovať, lebo mali aj iné technické problémy – vynašli sa. Tu bolo vidieť, že sa človek nesmie dať vytočiť a musí pokračovať za každú cenu, veď sú tu pre nás. Dali ešte nejaké skladby, no mne osobne sa viac videli H16, boli draví. Musím však poznamenať, že na akcii za 350,- by to malo šlapať ako hodinky, nie sme predsa na diskotéke s pseudo djom hrajúcim z poškriabaných cd!!! Problémy sa síce rýchlo riešili, no aj tak, kto bol zažil…

Človek pri beatoch zabudne aj koľko je hodín a na scénu vstúpili nemeckí Raptile. Skupina sa skladá z rapera Raptile (Addis Mussa) rapujúceho anglicky, jeho spolupútnika v rýmoch Rogera Rekkles-a a dj-a Explicit-a. Svoje pseudo Raptile získal keď plul na svojích oponentov rýmy podobne ako v hre Mortal Kombat bojovník Reptile. Dopĺňal ich ešte nejaký dj, bohužial, kto to bol sa mi doteraz nepodarilo zistiť.

Pumpovali hudbu do mojích uší skvele, dopĺňali sa, všetko tvorilo úžastný celok a výsledok stál naozaj za to, scratche Explicita boli tiež husté. Svojích fanúšikov (aj budúcich) učil Raptile refrény a vytváral tak interaktívnu atmosféru, ktorá strhla nielen mňa, ale aj tú kôpku z nohy na nohu prešlapujúcich poslucháčov. Hrali až do poslednej im vyhradenej minúty, podľa mňa skvele. Po nich nasledovala dosť dlhá prestávka (cca 40 minút), ktorú brala väčšina za koniec akcie a tak sa časť publika vytratila domov. Počas tejto pauzy sa hrala pohodová 90 bpm hudbička. A nakoniec prišlo finále. Na scénu z davu vystúpili Rascalz. Opäť kvalitná show a komunikácia s publikom. Hodnotím kladne vystúpenia oboch zahraničných celkov, i keď mnohí ľudia mi potvrdili, že sa im viac pozdával práve „predskokan“ Raptile, ale to už musí posúdiť každý sám za seba.

Fotky: Dick, Text: Marcel

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *