PD-HIP-HOP.SK PARTY vol.8


Po úspešnej siedmej prišla ôsma časť seriálu PD-Hip-Hop.sk Party z kuchyne PD-Hip-Hop Community. Plagát sľuboval bratislavsko-domáce JSS, za trnavskú Burner Posse prišli Spino, Konko a prekvapivo aj Torula, nechýbal partizán J.R. a tiež bolo počuť nekompromisný Hlas Reality. Bez DJs ako Mate,Hoody a Kajo by to ani nešlo.

O desiatej začal Hoody kúriť Wichovským setom, K-Otix a KF prešli do Viktorových hazardných hier, Lúza dobre vie, že Aby si niečo dosiahol tak musíš proste makať. Hoodyho Zlatá brána zostala našťastie zatvorená a Pokazený automat bol definitívne pokazený. Po Hoodym gramce obsadil Kajo a prešiel z Bratislavy do remixu Kimnotyze, Fatman Scoop kričal na plné hrdlo ako je u neho zvykom. Ani Kajovo jablko nepadá ďaleko od stromu a zostáva pri vykrádačovi hudobných archívov Tomekkovi, pomalšia Ganxtaville do Watch out now od Beatnuts.

Klub sa ako zvyčajne okolo jedenástej ako-tak zaplnil, čo si všimlo aj domáce trio Hlas Reality kryté Hoodym so svojou overenou šou, odzneli veci z pripravovaného albumu aj vyzretejšie skladby. Ako vraví Trib, „robíme to, čo robíme ale nie preto aby nás ľudia žrali“, lenže dav bol hladný a tak nebol dôvod nežrať. Láska k štýlu a Rýmovaný nátlak na publikum spôsobil ručnú vlnu tsunami, Život v pekle pozná každý. Dekovi síce raz vypadol text, čo ale Hoody pohotovo prekryl skrečmi, umenie improvizovať osobne.

Polnoc odbila a na deravom pódiu už stojí Torula, týpek, ktorý sa len nedávno predstavil so skladbou Moc, naživo to znamená presný diktát do podmazu Heavy thinkers od Swollen Members. Ďalej spoločná vec s Lyrikom do When i be on the mic od Rakima. Lyrikovi na pomoc prichádza Džuva, nasleduje klasika od JSS a nakoniec Lyrik s Burim dávajú Stále sa dejú tieto veci. Lyrik si ešte dáva svoj Nárez a novinky, okolo jednej jeho šou končí.

Spinova beatjugglingová exhibícia ma dosť prekvapila, v dobrom. Spino totiž pospájal hip-hopovú klasiku s menami dnešnej mainstreamovej scény, ako napríklad Linkin Park, aj keď vybral viac či menej „hip-hopovú“ skladbu, tuším to bol In the end remix.

Na záver som počul kvality ako What´s happenin, Toto je alebo Sa zobuďte. Kajo sa predstavil pražskou klasikou Zpátky do dnů a Za všechno může čas. Do rána sa za gramcami vystriedali JR, Kajo, Hoody a Mate, pár skladieb zahral aj Polo.

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som otravoval kvôli informáciám do tohto reportu, zdravím Konka a Deka. Klobúk dolu pred organizátormi, ktorí musia neprofesionalitu a neserióznosť iných platiť z vlastného vrecka. Pokračovanie nabudúce…

Text: Gabo, Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *