Festival Comics Salon 2015 / IstroCON 2015

Festival Comics Salon 2015 / IstroCON 2015


Festival Comics Salon 2015 / IstroCON 2015 sa bude konať 18.-20. september 2015, DK Ružinov, Bratislava

UPDATE článku: Pozri fotky z Comics Salónu 2015

Bratislava – Hlavné mesto Slovenskej republiky sa v dňoch 18. až 20. septembra zmení na nepoznanie. Do ulíc vyrazia fanúšikovia komiksu, anime, počítačových hier a japonskej kultúry prezlečení za svojich obľúbených hrdinov, aby sa v  Dome Kultúry Ružinov v Bratislave stretli na festivaloch Comics Salón 2015 a IstroCON 2015.

Pridajte sa k nim a príďte sa aj vy pozrieť na najväčší stredoeurópsky festival venovaný komiksu, anime, japonskej kultúre a všetkým elementom dobrej zábavy.

Nový priestor pre festival a 3 dni zábavy

Okrem nového priestoru ponúka organizátor festivalov OZ Anime Crew tri dni plné zábavy venované anime, mange, japonskej kultúre, scifi, fantasy a hrám. Návštevníci sa môžu tešiť aj na množstvo noviniek, no nebudú chýbať ani tradičné atrakcie. „Do priestorov Domu Kultúry Ružinov sa túto jeseň snažíme priniesť množstvo noviniek.

Bude aj Cosplay súťaž

Návštevnící sa môžu tešiť na populárnu kostýmovú súťaž Cosplay, ktorej víťaz putuje priamo do Londýna na súťaž EuroCosplay či tanečnú súťaž KPOP Showcase, kde rôzne tanečné zoskupenia predvedú svoje choreografie. Tento ročník sme ozvláštnili aj vonkajším programom, kde na návštevníkov čaká historický tábor so šiestimi stanmi a strelnicou, a množstvo dobrého jedla,“ hovorí organizátor festivalu Róbert Žittňan.

Priblížiť tento fenomén širšiemu publiku

Aktuálny ročník festivalov organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew s účelom priblížiť tento fenomén širšiemu publiku na Slovensku. Cieľom IstroCONu i Comics Salónu je poskytnúť edukáciu, priblížiť fenomén popkultúry a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Zároveň vytvára priestor pre sebarealizáciu a prezentovanie prác talentovaných výtvarníkov, comicsových tvorcov či spisovateľov, ktorých takýmto spôsobom aktívne podporuje.

To najlepšie čo fanúšik na Slovensku môže vidieť

V priebehu troch festivalových dní Comics Salón 2015 a IstroCON 2015 ponúknu paralelne to najlepšie čo fanúšik na Slovensku môže vidieť. Tešiť sa môžete na karaoke, fan-art, premietanie anime a hraných filmov, prednášky a kvízy, herné a kartové turnaje, herné konzoly či populárnu Retro gaming sekciu, kde predstavíme herné konzoly a hry z 80. a 90. rokov minulého storočia. Chýbať nebudú ani turnaje v PC a konzolových hrách.

Tešte sa na súťaže a prezentácie knižných noviniek

Pre návštevníkov máme pripravené atraktívne súťaže, novinky od svetových vystavovateľov ako aj prezentácie knižných noviniek. Návštevníci sa taktiež môžu tešiť na najnovšie filmové trháky: Hobit 3, Interstellar, Chappie, Jupiter Ascending, Anabelle, Insidious 3, Ghoul, Pixels. Viac informácií o programe nájdete na stránkach festivalov www.comics-salon.skwww.istrocon.sk.

Comics Salón 2015 a IstroCON 2015 sa uskutočnia v dňoch 18. až 20. septembra 2015 v priestoroch Domu Kultúry Ružinov, Ružinovská 28 v Bratislave. Festival sa začína v piatok (18.9) o 13:00 a končí sa v nedeľu (20.9) o 17:00.

Video Comics Salon & IstroCON 2014 – Official Aftermovie

Foto: https://www.facebook.com/comicssalon a https://www.facebook.com/istrocon
Zdroj: Tlačová správa Comics Salon / IstroCON


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.