PD-HIP-HOP.SK PARTY vol.7


Po neúspechu PD-Hip-Hop.sk Party vol.6 vsadil Mate na domáce kone a na pódium si pozval čisto lokálnych interpretov, takže nesmel chýbať AD, chalani z Kult XY a Kaša, prekvapivo dali aj Téma dňa a prišli sa ukázať aj bboyi BreakFans.

Celsius by nameral vonku 34 stupňov a vnútri by mu teplomer nestačil. Žúrka začala okolo desiatej setom striedajúcich sa Kaja a Pola, po ktorých sa Mate pochválil aktuálnym mixom od Vikiho Hazu. Hneď potom si do discmana dali podmazy chalani zo skupiny Téma dňa, pre mnohých neznáme to meno. Dali, ako najlepšie vedeli, aj chybou mikrofónov bolo sem-tam počuť piskot väzieb. Ich podmazy osviežoval majster Mate svojimi skrečmi, ktorý po ich vystúpení pustil 2 skladby z pripravovaného mixtejpu s kolegom Hoodym. Pokračoval svojím setom s peckami ako Jump,Jump od Kris Kros alebo Jump around priamo z Domu bolesti – House of Pain, takže hlavy boli v pohybe.

Pred polnocou si slovo pýtali na plagáte neuvedení BreakFans, ktorých Mate uviedol z najväčšou slávou, netušiac, ako sa chalani predstavia. Kostilamovia mali na svoju Šou vyhradených celých 10 minút, ktoré neboli schopní vyplniť svojimi lámanými pohybmi, takže za veľmi krátky čas sa kruh ľudí márne čakajúcich na breakdance rozpadol. Instrá im púšťal Hoody, ktorý sa snažil situáciu zachrániť svojimi rutinami. Presne s úderom polnoci udrela aj Kaša so svojimi vecami, krytá Polom a Kajovým skrečom, takže ich homies si prišli na svoje. Svoje umenie chcel predviesť aj webmajster Dick, ale v silnej konkurencii Hoodyho a Kaja neuspel. Iluzionista Hoodyni ľudí zaklínal skladbami ako Praha 2004 remix s plynulým prechodom do Našej od Dana a jeho ženštiny Tiny.

O jednej presne ako švajčiarske hodinky začal AD hustiť do davu svoju novú aj časom overenú kvalitu. Hoody, kde mohol, tam skrečoval, lepšie škriabe už len Gabika Škrabáková. AD začal svojím pohľadom na svet, v ktorom žije vo veci s pracovným názvom 1000krát, na ktorú sa vraj bude snažiť zhlobiť hudbu do konca prázdnin, hrozí nahrávanie. Ďalej 5 rokov v hre, Keď sa mi zdá a Kapitalizmus, texty ako inak vedia všetci pod pódiom naspamäť, takže celkom slušná ozvena. Vetu Mám vela vecí ADemu všetci veria.

Tradične husté vystúpenie AD navyše prešíval krátkymi voľnoštýlovými vsuvkami, ktoré dav ocenil. Nakoniec, ak by niekomu nebolo dosť, bonus do instra Every rhyme I write, niet čo dodať. Po Hoodym za operačným stolom opäť Kajo a z vinylu už hrá Vec – S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem, pre zmenu KF a Wich s Pod*eb hu, opäť Vec a Čaute baby.

Mikrofóny si dnes veľmi neoddýchnu, lebo už ich držia týpci z Kult XY, vystriedali sa najprv Dozzer a Seiz s ich Novou vlnou, neskôr sa pridal aj Caput, Milka a Pess3, ktorý predviedol beatbox, napriek tomu, že celý večer nasával len minerálku. Opäť Kajo a jeho český set á la PSH a Indy&Wich.

O pol tretej Mate ohlasuje open mic pojatý štýlom freestyle battle, nazbieralo sa nakoniec 8+2 bojovníkov, vo finále sa stretli Čičo aka Tank a Jaro aka Idea z Kaše, takže každopádne vyhrala Kaša. V battli nešlo o nič vážne, takže aj celkový priebeh bol veľmi neoficiálny a uvoľnený, alebo skôr prepitý.

 Zabavil som sa ako už dávno nie. Vďaka patrí Matemu za všetky jeho úlohy – promotér, DJ, barman a speaker, šéfovi Tryskymu za dôveru v publikum, všetkým, ktorí prišli podporiť Prievidzskú komunitu. Vystupujúcim rešpekt za kvalitu, alebo aspoň odvahu. Teším sa na Volume 8.

Ihneď po párty zopár núl vypustilo zbabelým spôsobom (o nás bez nás) von správu, že AD išiel na fullplayback. Rád by som, aby sa každý, kto si toto niekedy myslel, sám priznal a svoje úbohé výplody podporil dôkazmi, môj @mail je dolu. Dokazovať niečo, čo sa nestalo, je ale veľmi ťažké a preto si všetci radšej vážme ADho a Hoodyho schopnosti, rovnako ako umenie všetkých, ktorí robia hip-hop, ako inak, než naživo. Kto vie, ten dáva naživo a kto nevie, závidí, ohovára, šíri poplašné správy a nemá na viac.

Zdravím všetky prázdne hlavy v okrese, čakám na vaše priznanie. Ukážte nám všetkým, že si viete stáť za slovom…

Text: Gabo, Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *