HIP HOP KEMP 2010


Festival Hip Hop Kemp je už 9 rokov akciou, ktorá neoficiálne ukončuje leto. Pre mnohých predstavuje hip hopové vianoce v auguste. Mesto Hradec Králové bolo opäť(ako je už zvykom) lokalitou tohto veľkého podujatia.

Hip Hop Kemp je podľa môjho skromného názoru naozaj dobrým, priam výborným festivalom. Po hudobno-dramaturgickej stránke nenachádzam chyby. Každým rokom si plníme sny vďaka organizátorom, ktorí si sny plnia s nami. Na druhej strane sa mi zdá, ako keby organizátori pri riešení dramaturgie festu pozabudli na pohodlie návštevníkov. Tento rok pridali niekoľko atrakcií, ktoré pomohli vyplniť voľný čas prevažne počas doobedia. Ak by som však mala porovnať otázku hygieny a stanovania v stanovom mestečku, napríklad s podobne veľkým festivalom, narazila by som na dosť závažných nedostatkov. Ako som už v úvode napísala, Hip Hop Kemp je predovšetkým o plnení hudobných snov, pohodovej atmosfére, stretnutí s viac či menej známymi ľuďmi. A v tomto naopak Hip Hop Kemp udržuje latku pekne vysoko.Tohtoročný line-up bol dostatočne pestrý. Klasicky sa v ňom vyskytli zvučné mená z CZ-SK scény. Spomeniem (vraj najlepší koncert) Vec-a a Zverkyho, Moju Reč, H16, Kaidžas…. V deň warm-upu Decko, Dj´s Spinhandz, Spank, Dasex. Tento rok sa netradične predstavila „alternatívnejšia“produkcia, menovite Lyrik, Peťo Tázok a Sedláci. Domácu scénu reprezentovali moji obľúbení Pio Squad, Prago Union, IdeaFatte, Tafrob.

Pre každého je lákadlom a headlinerom niekto iný. Osobne by som najviac vyzdvihla piatkový koncert člena Jurassic 5 Chali-ho 2nu & House Of Vibes . Energický, príjemný, do tanca volajúci a najmä hudobný. Tak by sa dal stručne charakterizovať. Osobne som si tento koncert užila najviac zo všetkých a dostal ma najviac. Ale ako som napísala, každému podľa chuti. Za zmienku nepochybne stojí najviac avizovaný headliner Talib Kweli & Hi-Tek (ktorí ma viacej bavia z CD ako live, čo bolo mierne sklamanie), Samy Deluxe, Foreign Beggars…

Na záver mi neostáva nič iné, ako poďakovať organizátorom. Celý Artattack si váži ich prácu a korektné vzťahy a tradične sa tešíme na ďalší ročník. Hudba a fajn ľudia je to, čo nás rok čo rok láka späť.

Dosť bolo rečí, vychutnajte si fotky od kolegyne Idainy.

Ps: Mier, pohodička a zdravíme Michala K.
Ps2: Róberta Zeleňáka bavili aj Fashawn + Dj Exile, Dj Woody a jeho ukážka ako má vyzerať turntablizmus v roku 2010…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.