Pochod za dekriminalizáciu marihuany


Za dekriminalizáciu marihuany demonštrovalo vo štvrtok v Bratislave niekoľko stoviek ľudí. Na pokojný priebeh akcie Zelený štvrtok dohliadalo podľa neho asi 220 policajtov. Boli medzi nimi ťažkoodenci i dopravní policajti. So štátnou políciou spolupracovali aj mestskí policajti.

Akcia sa začala na Hodžovom námestí, kam došlo asi 300 demonštrantov. Okrem nich sa pred Prezidentským palácom zišlo asi 50 odporcov dekriminalizácie marihuany, ktorí boli prevažne z extrémnej pravice. Demonštrácia sa presunula na Námestie slobody, kde sa zástancom marihuany prihovorilo z pódia niekoľko rečníkov, dídžeji púšťali hudbu a boli tam aj rozložené stánky s výrobkami z konope a s občerstvením.

Bratislavská polícia po štvrtkovom občianskom zhromaždení za dekriminalizáciu marihuany nakoniec predviedla päť osôb. Jedna osoba bola predvedená za podozrenie z prechovávania drog, jedna na zistenie totožnosti, jedna osoba z podozrenia z trestného činu podpory a propagácie fašizmu a dve osoby za podozrenie z priestupku za prechovávanie chladných zbraní na zhromaždení, upresnil hovorca bratislavskej polície František Peczár.

Zdroj: SME.sk
Foto: Peter reefe Kováč / www.reefe.sk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.