OUTBREAK 8 HIP HOP FESTIVAL – SVETOVÉ FINÁLE


OUTBREAK 8 HIP HOP FESTIVAL

Hip Hop-ové šialenstvo sa po dvoch ročníkoch celoeurópskej kvalifikácie opäť vracia do Banskej Bystrice, tentokrát v podobe SVETOVÉHO FINÁLE jedného z najkvalitnejších Hip Hop podujatí sveta, OUTBREAK HIP HOP FESTIVAL. Od roku 2003 sa americký festival pravidelne organizoval na Floride, no tentokrát sa ôsmy ročník po prvý krát uskutoční mimo územia USA, a to priamo v srdci Slovenska. Od 22. – 29. júla obsadia Banskú Bystricu umelci a fanúšikovia tejto kultúry z viac ako 50 krajín sveta.

Festival Outbreak je zároveň celosvetovým vyvrcholením tanečnej súťaže v bboyingu. Víťazi viacerých kvalifikácií organizovaných na rôznych kontinentoch zabojujú priamo na mieste o titul svetového šampióna a vecné/finančné ceny v hodnote až 10 000 EUR.

Minulý rok navštívilo Outbreak Europe Festival v Banskej Bystrici viac ako 800 bboys a bgirls z 36 krajín sveta, ktorí sa spoločne postarali o neskutočnú atmosféru, umocnenú medzinárodným graffiti jamom a funkovou kapelkou Comp&Neros.

Novinkou je päť-dňový tanečný kemp s názvom CATCH THE FLAVA Bboy Summer Camp, ktorý sa uskutoční v rámci festivalu. Vyučovať budú top bboy legendy z východného a západného pobreža USA, Japonska a Švédska.

Hlavnú časť festivalu odpálime 27. júla v  klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici. Tento deň bude zasvätený kvalifikácii vo forme preliminačných battlov vo všetkých kategóriách.

V sobotu 28. júla sa elita vybraných tanečníkov pobije o svetový titul. Hodnotiť ich bude exkluzívne trio, najlegendárnejší bboy všetkých čias a člen RockSteady crew Ken Swift/USA/, držiteľ svetového titulu najprestížnejšej súťaže Red Bull BC One 2011 Roxrite/USA/ a jeden z najrešpektovanejších bboyov v Európe, Freeze/Švédsko/. Ako v piatok tak aj v sobotu, budú pozvaní writeri čarovať s can-mi na 100 metrovej stene na parkovisku pred klubom Ministry a hlavným vchdom bystrickej Europy. Tanečné kruhy môžeš vidieť ako v klube Ministry, tak aj na parkovisku, kde nielen im budú hrať live funky kapelky Comp&Neros zo Zvolena a Champion Sound z Prahy.  Atmosféru dotvorí MC freestyle, grilovačka a stánky s originálnou Hip Hop módou z USA. Samozrejme nesmie chýbať tučná a divoká afterpárty v najväčšom a najmodernejšom klube na Slovensku – Ministry of Fun.

Čerešničkou na torte je battle so zaujímavým konceptom, KRAJINA vs. KRAJINA, ktorý dostane do varu celú Europa Shopping Center, tak neseď doma a príď v nedelu 29. júla povzbudiť náš slovenský tím!

Hudobnú divočinu zastreší úplná elita spoza wheels of steel, a to DJ Renegade/Anglicko/, DJ Lean Rock/USA/, DJ Woo-D/Slovinsko/, DJ Scream /Ukrajina/ a DJ Piggo/Slovensko/. Ústa bude drať osvedčené trio MC´s na čele s energickým Mariom Bee/Holandsko/, zakladateľom Outbreak Festivalu Mex One/USA/ a domácim Lil Pablom /Slovensko/.

Čaká na nás 8 dní plných Hip Hop-u, na aký sme zvyknutí len z pozerania na YouTube. Ty máš možnosť byť celý čas pri tom, zažiť neopakovateľnú atmosféru, chillovať s najlepšími tanečníkmi sveta a baviť sa s nimi do ranných hodín. Nezmeškaj Outbreak 8 Hip Hop Festival – Svetové Finále 2012!

www.thebboyspot.com/outbreak

Facebook Event: www.facebook.com/events

Predpredaj vstupeniek na thebboyspot.eu/store alebo v sieti predajní Cropp Town na Slovensku! Cena lístka na hlavné dni (27. a 28. júl): Do 25. Júla = 25 Eur, Na mieste = 30 Eur

Vidíme sa koncom júla v Banskej Bystrici!

Kúpiť 2DVD 2DVD Outbreak 2011 v ArtAttack Shope

neboli nájdené žiadne obrázky


Fotky z Outbreak 2011

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.