P.H.A.T. – vinyl EP k albumu FREKVENCE P.H.A.T.


Album mladíka z K.O.Kru sprevádzali ešte pred jeho vydaním rôzne epizódky (odchod z labelu P.A.Trick a prechod k Terorist za zvláštnych okolností, výroky na adresu De Fuck To, fámy o rozpade K.O.Kru…), to bol o dôvod viac byť na jeho prvý sólo počin zvedavý. Mc, ktorý už na debutovom 12″ K.O. ukázal akým smerom ide – tj. nekompromisné battle rýmy a krutý flow, túto líniu drží aj pri svojom sóle.

Epčko ktoré priblížim obsahuje tri tracky plus inštrumentálky a jednu acapellu. Prvý track na Ačku je „Frekvence P.H.A.T.“ (ku ktorému mimochodom natočil video Romeo). Po prvých tónoch som mal dojem že ide o nejakú elektroidnú moduláciu „Watch out now“ a že tento beat produkoval Wich som uveril až po prečítaní na coveri. Na prvé počutie znie divne, ale po viacerých vypočutiach mi šlape, aj kvôli skvelému rapovému prejavu Phata. Záverečnú hlášku „toto je špinavý hip hop, chápeš ty kokot?!?“ nechám bez komentára.

Druhá vec je „Pedál až na zem (remix)“. Rap je opäť korektný, rovnako aj Odporove cuty, čo ma však odrádza je Phatov beat. Nechutne syntetická basa mi fakt nesedí. V pôvodnej verzíi na CD je oveľa podarenejší.

Prejdime na posledný track „Modelky“,ktorý je pre mňa highlightom tohto vinylu. Perfektný Wichov beat v spojení s vtipnými Phatovými rýmami naozaj baví. Na Bčku sa nachádzajú inštrumentálne podoby týchto trackov a acapella „Nehas co nepálíš“.

Zhrnutie : dobré EP, hlavne kvôli rapu. Až na ten druhý beat nieje moc čo vyčítať.

Tracklist k P.H.A.T. – vinyl EP k albumu FREKVENCE P.H.A.T. (Terorist rec. 2002)

A: Full verze

1. Frekvence P.H.A.T.
2. Pedál až na zem /Remix/
3. Modelky

B: Instrumental verze

1. Frekvence P.H.A.T.
2. Pedál až na zem /Remix/
3. Modelky
4. Nehas co nepálíš /akapela/

Text: Spank

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *