NAČIERNO v Novej Cvernovke s Filipom Sabolom a Michalom Turkovičom, foto z výstavy

NAČIERNO v Novej Cvernovke s Filipom Sabolom a Michalom Turkovičom, foto z výstavy


1. – 3.mája 2018 sa uskutočnila streetart výstava Filipa Sabola a Michala Turkoviča.

Predstavili na nej svoje novšie práce a v ich réžii bol tiež celkový koncept výstavy. Inštalácia sa konala v priestoroch vstupnej haly Novej Cvernovky v rámci mestského festivalu 1.Máj – Deň otvorených ateliérov 2018.

Okrem členitosti priestoru bolo treba brať ohľad aj na to, že otvorenie výstavy sa konalo počas dňa otvorených dverí ateliérov, na ktorý prišlo v priebehu dňa cca 9000 návštevníkov.NAČIERNO! vo vstupnej hale

Vstupná hala tak bola permanentne zaplnená a plná vzruchov. Upozorniť na vystavené diela sa podarilo ich „podmaľovaním“ na čierno. Každý obraz bol vložený do čiernej plochy, ktorá ho obkolesovala.

Plátna zavesené na čierno natretom podklade steny tieto výtvarné diela zvýraznili. Od toho bol odvodený aj názov výstavy – NAČIERNO.


Témy mesta a nočnej ulice

Obaja autori reflektujú vo svojich maľbách témy mesta a nočnej ulice. Na výstave boli obrazy s názvami ako Tehly, Prechádzka nočným mestom či Sneh v meste. Dominovali veľkoformáty, ktoré dopĺňali menšie formáty obrazov.

Chalani k výtvarnému umeniu pričuchli práve cez mestskú subkultúru graffiti, ktorej sú dodnes súčasťou. Vďaka nej začali rozvíjať ďalšie techniky maľovania a obaja sú tiež absolventami maľby na VŠVU. Dnes sa profesionálne venujú maľbám na zákazku, ale nezabúdajú ani na vlastnú tvorbu. V ich dielach vždy spoznáte prvky streetart kultúry. 

Obrazy z výstavy NAČIERNO sú predajné aj po skončení výstavy. Otázky ohľadom kúpi obrazu vám radi zodpovieme, napíšte nám.

Veľká Streetart výstava v Júni

Ďakujeme všetkým návštevníkom a aj všetkým, ktorý pridali ruku k dielu a pomohli s výstavou.
V polovici Júna 2018 pre vás pripravujeme veľkú Streetart výstavu v priesotroch Novej Cvernovky, kde ukážeme práce +10 slovenských umelcov, ktorý majú svoje korene v pouličnej kultúre graffiti a streetart-u.
Event Júnovej Streetart výstavy.
 
Podujatie podporil Bratislavský samosprávny kraj

Ďakujeme partnerom Rooftop, Interez.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.