DIRTY BEATZ 3


Plagát k Bboys Session 2005 Warm-up Party ma lákal najmä vystúpením vynoveného Flapsu a ich DJa Metyza s ich novým vynilom. Metyzov set som počul vo štvrtok v Sampleri, čo ma dosť namotalo, lenže nakoniec som sa musel veľmi tvrdo odmotať. Keďže bboyingu veľmi nerozumiem, nečakaj nejaké hodnotenia powermoves alebo podobne.

Hneď po vstupe do klubu ma dostalo to, že každý kút bol využitý, samozrejme hlavotočmi z celého Slovenska, kam som sa pozrel, tam sa nejaký chuligán lámal v ukrutnej polohe. Nad hlavami plátno, videoprojekcia á la akési záznamy z koncertov Cypress Hill, furt sa na mňa kukal Sen Dog v takej divnej oldskoolovej čapici. Sem-tam nejaký break alebo klip.

Pred pol desiatou Fonky ohlásil začiatok akcie a predstavil tancujúceho DJa Lukshu, ktorý hral chalanom do tanca celú kvalifikáciu. Súťaž prebiehala systémom 2 verzus 2, či už bola dvojica zohratá alebo nie. Dobre zohratá zostava bola jedným z kritérií hodnotenia dvojíc, takže ak sa chalani nepoznali, alebo spolu ešte netancovali, okamžite prišli o body.

Celkovo sa teda hodnotilo v kategóriách : toprock,uprock / footwork / freeze / powermoves / boogie,poppin / synchro / total. Čiže rozhodovalo všetko možné, najdôležitejší bol ale súčet bodov za všetky prevedené prvky. Do ďalšieho kola teda postúpili len tí, ktorí mali 89 a viac bodov. Predstavili sa mená zo všetkých možných miest Slovenska od Košíc až po Bratislavu, medzi súťažiacimi boli aj domáci Ali+Jimmo a Matúš+Točko z BreakFans, ďalej Message+Jojko, 1 z PD, 1 z Handlovej, ktorí nemohli byť zohratí, keďže spolu normálne netancujú. Do zajtrajšieho boja teda postúpili domáci breakfansáci Ali s Jimmom a Matúš s Točkom, ktorí v kvalifikácii získali najviac bodov zo všetkých – 112. O čosi menej získali Ali a Jimmo – 107 bodov.

Komplet prehľad výsledkov kvalifikácie tu: http://www.session.boty.sk/result.htm

Vtipné bolo, keď okolo pol desiatej, desať minút po začatí bojov, Fonky do mikrofónu zahlásil, že vraj po Prievidzi sliedia kukláči, že bolo by vhodné zbaviť sa všetkých omamných látok. V tom sa všetci akosi rozhýbali a mali v rukách väčšinou vaky, alebo si aspoň kontrolovali vrecká, no radosť pozrieť.

Na divnej príchuti tejto noci, teda skôr iba večera, sa podpísali viaceré nie najpríjemnejšie momenty. Ešte pred začiatkom kvalifikácie totiž sekurmajstri starostlivo pozhabávali všetkým bboyom fľaše s rôznym pitivom, aby za barom neprišli o kšeft. Inak jedna cola stála 35.-, rovnako ako 0.4ka, takže som sa bboyom vôbec nedivil. Fonkymu neustále blbol mikrofón, takže Lukshu musel urobiť pre Fonkyho chvíľky ticha, aby mohol mená bboyov, ktorí sú na rade, zakričať.

O jedenástej bolo po všetkom a na rade bol Lukshov set, konečne aj pomalšie veci. Gangstarrský Full clip ma dostal ako vždy. Problém bol v tom, že na parkete bolo asi 7 ľudí, poniektorí aj maturanti v sakách a tak, keďže po bboyoch ani stopy. Preto sa Lukshu musel po asi 20minútach svojho setu stiahnuť a prenechať miesto neviemkomu, ktorý pustil techno alebo čo, skrátka muziku, ktorú bolo počuť dovtedy z každého klubu v meste okrem Space.

Aj videoprojekcia sa zlepšila, už sa na mňa nepozeral Sen Dog, ale tá šibnutá veverica z filmu, a teraz sa podrž, Doba ľadová. Človeče, toľko orechov a snehu som ešte na plátne nevidel. Už je nám všetkým jasné, že Flaps sa dnes nekoná, chalani to ale zobrali športovo a spolu s Rendezskými vlkmi si užili ten pohľad na 5 ľudí na parkete tancujúcich do bohviečoho pod už spomínanou vevericou na plátne.

Zlatým klincom večera bolo, že keď sme znechutení vyšli už nie z hiphoppárty, ale z obyčajnej diskotéky, vonku a v bare hrali Dáva mi, lenže Wich remix, takže rádio pustené nebolo, no super. Potom klasika, tesko, dobrú noc, veď zajtra tu máme 16ku a kopu ďalších na afterparty, vravím si.

Ako je toto všetko možné? Jednoducho, nikto neprišiel na Flaps, hanba vám. Každý si asi spomenul na ich prvé demo, skladby Nedeľa a iné a nikoho nenapadlo, že sú v tvorbe už asi o kúsok, inak obrovský kúsok, ďalej. Nerozumel som cenovým porovnaniam typu: dnes Flaps za 100.-, zajtra X kapiel za 70.-, keďže v sobotu má byť na Magure afterparty k Bboys Session 2005, na ktorej vystúpia Moxa, Rendezská-SK, DWS Crew (2kusy + Reflex) + domáci Kaša.

Chybu urobili aj organizátori, keďže mohli dať vstupné po 22:00 za polovicu, tým by cenové kalkulácie odpadli a na Flaps by určite niekto prišiel. Lepšia pajda za vstup ako Flaps na streche a Ice Age na plátne…

Text: Gabo, Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *