PD-HIP-HOP.SK PARTY VOL.13


Ako určite všetci dobre viete, veľké finále ArtattackFreestyle Battle sa nezadržateľne blíži. Organizátori tejto „voľnoštýlovej“lahôdky pripravili menšiu inováciu. Rozhodli sa dať šancu začiatočníkom a to v štyroch kvalifikáciách, ktoré sa konali v Trnave, Bratislave, Martine a Prievidzi. Posledná z nich sa uskutočnila 4.3 v klube Flash Dance. Celý žúr by sa dal nazvať jednoducho – veľký zmätok.

Teraz nemyslím len zo strany organizátorov (Pd Hip Hop Community), sem-tam som sa sama cítila ako Alenka v ríši divov…. Ale pekne po poriadku. Do priestorov už spomínaného Flash Dancu sme dorazili niečo pred deviatou. Spočiatku to vyzeralo veľmi biedne. Ľudia nikde, no našťastie postupne začali prichádzať deti, obľúbenci hip-hopu a samozrejme samotní battleri. Šéfovia pobehovali hore dole, čo je samozrejme pochopiteľné, ale vyskytol sa menší časový sklz a tak som nezaregistrovala kedy sa celý kolotoč spustil.

Na pódiu sa objavili dvaja týpci zo zoskupenia Realita Slova. Myslela som, že sú to mladíci z davu snažiaci sa upútať na seba pozornosť. Prepáčte za označenie, ale vážne to bolo veľmi nevýrazné, ľudia nevnímali teda až na pár ich homies, ktorí im sekundovali všetkým dobre známym „hands-up“ tancom. Zrazu sa na doskách, ktoré znamenajú svet objavili ďalší borci, presnejšie 6P. K ich vystúpeniu nemám čo napísať. Jediné , čo mi utkvelo v pamäti je hláška jedného z nich, ktorú adresoval len tak postavajúcemu publiku. Citujem: „Toto je hip-hopka nie ?“ To ma vážne pobavilo 😛

Potom sa začala hustá príprava na samotný Freestyle. Medzičas vypĺňali dj-i Kajo a Hoody. Účastníci battlu sa hlásili u moderátora a všetko sa mohlo začať. Najprv si spomenieme veľaváženú porotu. Konkrétne v zložení : Dick/Artattack (medzi návštevníkmi považovaný za Paľa Haberu :P), stále aktuálny kráľ a víťaz Artattack Freestyle Battle 2005 Kajdžas a mladý, no talentovaný víťaz bratislavskej kvalifikácie Strapo. Moderovania za zhostil domáci „apa“ Mate a na poslednú chvíľu sa pridal Konko z Trnavy. Svoje moderátorské skills predviedol na minuloročnom finále, no známejší je svojím svojským humorom, ktorý tradične servíruje na trnavských frístajloch.

Prejdeme k hlavným hrdinom večera, teda súťažiacim. Celkovo sa prihlásilo 13 potenciálnych battlerov. Na úvod dal každý z nich minútovú ukážku svojho umenia (ak sa to v ich prípade dá takto nazvať). Za gramcami postával a do rytmu vyhrával dj Lucco. Porota si ich oznámkovala ako v škole a najlepších 8 postúpilo do semifinále. Menovite Hrza, Luko, Gesto, Jožo, Mako, Kero, Tank, Figi K.O. Nasledoval klasický postup. Vytvorili sa dvojice tzv. „na preskačku“ a išlo sa dve kolá po minúte. Lepší postúpili, horší zapadli medzi dav. Aj keď treba spomenúť, že porota mala čo robiť, aby vybrala lepších zo zlých.

Do finále sa horko ťažko prebojovali štyria mladíci. Prvou dvojicou bol Hrza a Jožo. Ako lepší sa prejavil Hrza a porota ho posunula ďalej. Pri ďalšom due sa objavili menšie organizačné problémy. Raz sa dostavil, potom sa nedostavil a stále dookola. Neviem ako to presne bolo, no nakoniec boli poslednou dvojkou Luko a Striko. Väčším bojovníkom sa prejavil Luko a tak postúpil. A máme tu finále. Presnejšie v zložení Luko a Hrza. Nebudem písať zbytočné omáčky, snáď každý vie, že sa išlo na tri kolá. Rovno hodím do placu víťaza, stal sa ním Hrza z Levíc.

Bolo dobojované a tak sa všetci mohli uvoľniť a baviť. Nasleduje nečakaná exhibícia. Strapo proti R.O.K.Z aka TURBO T aka LIL FROTÉ (nejaká roztrojená osobnosť alebo čo to má byť?) 😛 Práve pri exhibícii sa ľudia naozaj bavili a bol to jediný svetlý moment večera. Pokračovalo sa avizovaným vystúpením domáceho mc AD-ho spoločne s dj-om Hoodym. Odohrali tri tracky a je vidno, že A.D. má stále gule.:) Za veľké hviezdy večera sa považovali nitriansky brotha´s ABYSI. Nakoniec si svoje odohral dj Spinhandz, tancovalo sa, žilo sa ako sily a energia dovolili.

Výpadky zvuku sa síce stávajú takmer pravidelne, čo nechcem hádzať na triko Prividzi,no narúšalo to celkovú i tak zvláštnu atmosféru žúru. Akcia ako taká bola slabý priemer Za to však nedávame vinu organizátorom, ale bohužiaľ frístajlerom. Ich prejavy boli hodné smiechu. Nezaškodilo by im keby nejaký ten rôčik pocvičili, kým vylezú pred ľudí. Za zmienku stojí aj umiestnenie (nedá sa hovoriť o usadení) poroty do kútika. Nebolo ich vidno a s moderátormi komunikovali rukami a posunkami. Ale nie vždy všetko ide podľa plánu. Každopádne do Prievidze sa veľmi rada vrátim na ďalší , snáď oveľa lepší žúrik…

Text: Khykha, Fotky: NetrepdicK

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *