Bacil – SuperB EP


Recenzia nového albumu CD Bacil – SuperB EP

Automobil Škoda SuperB vo mne evokuje dojem, že Škodovka sa snaží prezentovať v segmente, ktorý jej nie tak úplne sedí a výsledok je len lepší priemer. Podobný dojem mám aj z Bacilovho nového EP. Hneď v prvých dvoch skladbách deklaruje, že odteraz si ide elektro, že je to evolúcia, ktorá musela prísť, že prináša novú vlnu rapu. Pravda je však taká, že až taký prevrat to nie je. Možno osobný Bacilov áno, ale inak na EP nie je po hudobnej, či zvukovej stránke nič, čo by sme už nemali príležitosť počuť niekde inde. Stačí sa pozrieť napríklad na ostatnú tvorbu niektorých producentov, ktorí sa na tomto EP podieľali.

Čo sa týka Bacila, viac mi sedel v klasickejšej polohe, akú predvádzal na svojom albume Poézia ulice. Flow nie je problémom, v tomto ohľade mu nemám čo vytknúť, pretože stíha rapovať i do vyšších rýchlostí. S čím som však problém občas mal, je zrozumiteľnosť. Bacil sám o sebe nemá veľmi výrazný hlas a keď začne sypať svoje texty pekelnou rýchlosťou, tak sa človek skutočne občas stráca. Navyše týmto sa jeho prejav stáva i monotónnym, pretože celé skladby sú často odrapované tým istým tempom a tým istým hlasom, takže na žiadnu dynamickosť neostáva miesto. Keď to porovnám s tým, čo predvedú napríklad hosťujúci DNA či Majk spirit, tak je to citeľný rozdiel.

Tématicky tiež EP veľmi nenadchne. Tému prvých dvoch trackov som už spomenul v úvode a veľmi podobne sa tématicky ladia aj skladby ako Dozrel čas, či Druhý dych 2.0, takže polovica EP je pre mňa nezaujímavá. Okrem toho tu máme konšpiračný track, ktorý podsúva názory, ako by boli dokázanou pravdou. S tým New World Orderom by sa to nemalo tak preháňať. To isté sa dá povedať aj o piesni Pod kontrolou. Prvá sloha sa síce drží reálnych základov, ale na to, aký priestor ponúka, je podaná chladne a z rýchlika.

Potom je tu jeden párty track, kde mi chvíľu trvalo pochopiť, že to nehosťuje Rytmus. Medzi muzikantmi sa vyskytujú mená ako Deryck, G-bod, Creame, Abe či Ondryk a ako som už spomínal, hudba, ktorú dodali, je kvalitná, ale zasa ničím neprekvapí. Lepší priemer, to je to, kam sa dá SuperB EP zaradiť. Na druhej strane, Bacil ho dal von pre fanúšikov zadarmo a tých 8 skladieb dokáže na určitý čas zabaviť, takže minimálne stiahnuť sa oplatí a možno si tam nájdete niečo čo váš playlist oživí.

www.bacildm.com

Tracklist k CD Bacil – SuperB EP (Reálny Rap Records – 2010)

1. Som s5 s Dj Metys
2. Evolúcia s Vladis
3. Pod Kontrolou
4. Konexie s DNA
5. Dozrel Čas
6. Studený Svet s Majk Spirit
7. Poď Žiť s Rakby
8. Druhý Dych 2.0 s Vladis
9. Super B (Outro)

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *