Ako som fotil Kontrafakt


Tieto fotky mi smrdeli v kompe naozaj dlhý čas. Za tie roky Kontrafakt vystúpal najvyššie ako sa len dalo a meno Rytmus je dnes dobre známe všetkým. Je úplne jedno či je to vaša mama, „tvoj tatko“, alebo sestra násťročného kamaráta. Je to prvá liga či sa nám/vám to páči, alebo nie. Ale o tom som nechcel. Všetci vieme kto sú tri špinavé mená. Rovnako ako vieme, že reprezentujú dobre odvedený kus roboty. Niekto sa vnucuje, iný nadáva a mudruje za zavretými oknami, ale kto má vlastne patent na to čo je „správne“, že ?!

Na tomto webe sme sa trojici z Piešťan dlhodobo vyhýbali. Ale o tom som tiež nechcel. Dlhší čas mi chodilo hlavou, čo urobiť s fotkami ľudí, ktorých som svojho času fotil. Všetko sú to kamoši a ja som hrdý, že som ich mohol zdokumentovať. Nakoniec som sa rozhodol „konať“. Inšpiráciou zverejniť fotky mi bol Lumír, ktorý svojho času písal seriál o tom ako zo svojho pohľadu videl fungovanie ich labelu. Druhým argumentom „ZA“ bol samotný fakt, že sa moje fotky rôznych interpretov flákajú (bez môjho vedomia) na nete už dlhý čas a sú tak verejne známe. Na samostatnú diskusiu by určite bola otázka honorovania fotiek a ich použitie viacerými viac i menej komerčnými spôsobmi. Každý kto aspoň trochu vidí do autorského zákona a zažil pomery v tejto hre = na našej scéne, zvykol si na všeličo. V časoch minulých to bol zaujímavý western.

Tretím „tým čerstvým“ argumentom, bolo „anonymné oslovenie“ týpka z Youtube, ktorí po uverejnení videa jednoducho požiadal o fotky. Prosté. A mne došlo, že po 15-ich rokoch existencie je čas povedať ľuďom – aj toto je ArtAttack.

Ak vás „článok“ zaujal, napíšte na našu Facebook stránku svoj názor a ja vás nabudúce poteším sériou iných fotiek.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.