AD - Spoza beatov: Ako sme točili videoklip číslo jeden

AD – Spoza beatov: Ako sme točili videoklip číslo jeden


Necítim sa ako starec, ale vek ma čím ďalej viac „núti“ nostalgicky spomínať na staré časy. Pátram a nachádzam ďalšie a ďalšie šmaky z minulého obdobia, tak prečo sa nepodeliť. O dôvod viac, keď vidíme ako sa netom šíria „naše veci“ podpísané rôznymi ľuďmi.

AD a jeho videoklip k remixu Spoza beatov sme natočili v roku 2003 ako nízkorozpočtové video = žiadne peniaze, čistý entuziazmus. Smasho z kapely Lavagance nám vtedy požičal video kartu, Dj Hoody kameru a my sme sa s Vladom (AD) do toho pustili. Pobehali sme Prievidzu krížom krážom a záberov sme mali na dva „making of“ dokumenty. Bývali sme v tých časoch u jeho babky na povale. Tá sa stala istý čas sama o sebe legendárnou, návštevníci vedia. Tam sa to pieklo, tam sa ladili tie najmenšie detaily. Presedeli sme pri strihaní videa spolu dlhé dni a noci. Každý spontánny nápad sme okamžite realizovali.

Bonusom boli zábery kde maľovali kamaráti z Point 3 crew a taktiež keď odstrelili starý komín. Video malo svoju premiéru v septembri 2003 na českej hudobnej stanici Óčko. Úspech samotnej skladby nás neskôr inšpiroval k vydaniu vinylu. S vtipom o tomto diele hovoríme ako o jedinom slovenskom nosiči, s ktorým je možné „zabiť klinec“. Ako absolútni laici sme totiž zvolili pre lis gramáž LP platne namiesto „12 singla. I keď je obtiažnejšie s ním pracovať na gramofóne jeho vydanie nás poučilo a o to (tuším) vo finále ide.

Bavte sa …

Cover Vinyl AD – Spoza Beatov RMX

Pamätníci si možno ešte spomenú na priestor známy ako Kool Klub, ktorý existoval svojho času na bratislavskej Obchodnej ulici. Z neho pravidelne, pod hlavičkou Kuul TV, vysielal Jopo svoje relácie. Či už to boli naživo vysielané rap koncerty, alebo iný žáner. Spomeňte na časy kedy sa na Slovensku točili videoklipy k rapovým skladbám iba veľmi sporadicky. Mimochodom dať na úvod videoklipu logo ArtAttack bolo asi to najlepšie čo sme mohli urobiť.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.