ajlávmjuzik ňjús


Rozbehli sme sa jemne. Hudba, merch, Sitičova babka

Jeseň bude bohatá. Z hudobnej záhrady vydavateľstva ajlávmjuzik prinesie šťavnaté bicie a basy. Dnešná ochutnávka je od Biomata s hravým názvom Lego. Singel je predzvesťou nosiča, voľne nadväzujúceho na spoločné EP Biotrick. Sólo od Biomata len zľahka okorenia hostia. Zvuk je opäť zhmotnený striktne pomocou gramofónu a loop-mašinky. Preto sa aj release, ktorého presný dátum vydania vám ešte neprezradíme, bude volať Montáž. Podľa slov interpreta sa jedná o „old school sound“, s čím my nesúhlasíme.

Biomat Lego

Nová farebná séria tričiek si odbila svoju premiéru na módnej prehliadke v Košiciach. Tam sa v rámci narodeninových osláv Andyho Warhola, predstavili so svojím workshopom o sieťotlači aj Yaxplus. Cieľom projektu Andy Warhol v uliciach Košíc bolo zabezpečiť trvalé umelecké a zážitkové prepojenie mesta Košice s týmto svetoznámym umelcom so slovenskými koreňmi prostredníctvom inštalácií vo verejnom priestore. Workshop bol praktickou ukážkou sieťotlače, ktorá je zaujímavou grafickou a priemyselnou technikou. Najviac ju spopularizoval práve samotný Andy Warhol, preto ukážky tlače boli symbolicky realizované akrylovými farbami na plagáty.

Tričká s motívom ajlávmjuzik v tomto farebnom prevedení si môžete objednať cez stránku yaxplus.com/ajlavmjuzik. Tričká boli ako vždy potlačené v limitovanom množstve a po vypredaní sa už nebudú dotláčať. Pokračujeme ďalej v tradícii iba sme presunuli predaj ku kamarátom, ktorým veríme.

Stávame sa platformou. Nikdy sme si nezakladali na označení label v pravom význame slova. Nie sme žiadny gang, spoločenstvo jadrových fyzikov, ani náboženská sekta. Milujeme hudbu a ponúknuté príležitosti k spolupráci. Digitálne si preto môžete na ajlavmjuzik.com zadarmo (či za support) legálne stiahnuť staro-nový album z dielne dvoch beatmakerov.

Obsahom je 45minút tvorby Beyuza a Emila. 20 inštrumentálnych stôp, ktoré si interpreti podelili férovo 10/10. Ich spoločná práca dostala názov Daily Habits a vyšla na CD v limitovanej edícii 100ks. Fyzické nosiče sú už bohužiaľ vypredané a tak je na mieste šírenie digitálnou formou …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.