Šaňo využil ajlávmjuzik


„Hudba je moja žena, taktiež moja druhá mama. Narozdiel od tej pravej je dosť menej ustráchaná. Učí ma znášať rany, nevšímať si poranenia… Stále ma presviedča, že všetko zmysel má. Že nesmiem zaspať, zaspať, chlastať, nech je zmyselná …“

ajlávmjuzik urobil ďalší krok. Je na individuálnom rozhodnutí o aký krok sa jednalo. Či to bol krok vpred, vzad, alebo do strany je v podstate úplne jedno. Jedná sa o krok, na ktorý sme hrdí a o to ide. Vydávame rôzne projekty a ne/nápadne motivujeme k ďalšej tvorbe. Hráme sa, máme to radi. Poteší nás, keď sa ukáže niekto ďalší a prejaví sa ako „ten hráááč“. Tvorivosť je nám vlastná, to hádam viete.

Máme radosť. Konečne niekto ďalej využil hudbu, ktorú sme vydali. Šaňa poznáme dva roky, on sám o sebe tvrdí, že rapuje siedmy. Už od začiatku však drží v ruke čierneho Petra. Pochádza totiž zo Zlatých Moraviec a tie budú navždy rodiskom legendy. A nalejme si vína (aj keď som abstinent), môže rapovať o čomkoľvek vždy ho budú porovnávať.

Ozval sa sám, nečakane. Poslal „demo“ a nás čo to zaujalo. Dva kúsky sme mu už v minulosti uverejnili. Keď začal hovoriť o prípravách tretieho „albumu“, ponúkol som mu možnosť použiť hudbu z ajlávmjuzik. Prešiel čas a postupne som mal možnosť počuť rôzne verzie, rôznych rapov do rôznych beatov. Teší ma, že vo finálnom trackliste počinu s príznačným názvom III (komplet sťahuj TU) majú svoje miesto dva beaty od „nás“ a vôbec, že téma ajlávmjuzik ho zaujala.

Šaňo – ajlávmjuzik / 2:24 / hudba: Dani Stromback – Of Water And Sand RMX / Remixed by Moe / Grandfathers Chillout Mix / (c) ajlávmjuzik 2008

Pre skladbu ajlávmjuzik si vybral remix od Moeho z jeho „mixu starých otcov“ a spravil dobre. Som názoru, že mu tento podmaz sadol ako … na šerbel. Táto vec ma baví, veľmi ma baví.

Šaňo – Rýchlo a stručne / 3:26 / hudba: Rawson / UNDO (Slot-Part-Trib) / 151822 / (c) ajlávmjuzik 2009

Rýchlo a stručne (UNDO – Rawson) som mu naopak ofrflal, priznávam sa 🙂 Podľa mňa je nahlas akapela a ubíja krásny podklad od Parta. Taktiež mi príde, že rapuje zbytočne rýchlo a miestami tak ide mimo beat. Potešilo ma však, že sa rozhodol pre tento výber.

Na albume sa taktiež nachádza skladba s názvom Ajlávmjuzik 2. Tú som sa ale rozhodol neuverejniť, pretože si do nej hudbu vytvoril autor sám. Spoločným prvkom je iba téma, preto nepriama nadväznosť na „číslo 1“.

Tvorba:

Moja Iniciatíva (2006)
– pôvodné verzie a iné zaujímavé hudby na ajlavmjuzik.com

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.