Najočakávanejší film dekády prichádza do slovenských kín


Názov: Návrat temného rytiera
Slovenská premiéra: 27. júl 2012
Originálny názov: The Dark Knight Rises
Dĺžka: 164 min.
Réžia: Christopher Nolan
Scenár: Jonathan Nolan, Christopher Nolan, David S. Goyer
Hrajú: Tom Hardy, Liam Neeson, Christian Bale, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Gary Oldman, Aidan Gillen, Juno Temple, Marion Cotillard, Morgan Freeman

thedarkknightrises.com

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný za vinného zo zločinu, ktoý bol pre dobro ľudu uložený na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana a to čo predstavuje nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v v kobke Arkhamu, ale s úsmevom na tvári. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné čo ide alteregu miliardára Bruce Wayna (Christian Bale) po krku. Zdanlivo odnikadiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa plíži tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway) …

Návrat temného rytiera je epické vyvrcholenie batmanovskej trilógie režiséra Christophera Nolana.

Uplynulo už 8 rokov, čo Batman zmizol do tmavej noci a v sekunde sa zmenil z hrdinu na utečenca. Usudzujúc, že ho obviňujú zo smrti okresného prokurátora Harveyho Denta Temný rytier obetuje všetko, čo spolu s komisárom Gordonom považovali za väčšie dobro. Na istý čas, kedy kriminalitu v Gotham City zložil na kolená Dentov antikriminálny zákon, táto lož fungovala.

Všetko sa však zmení s príchodom prefíkanej mačacej zlodejky s tajomnými plánmi. Omnoho nebezpečnejší je však príchod Banea, zamaskovaného teroristu, ktorého brutálny plán pre Gotham Bruca donúti ukončiť jeho dobrovoľný exil. Napriek tomu, že si oblečie plášť a kapucňu však existuje možnosť, že nebude Baneovi stačiť.

Scenár napísali Christopher Nolan a Jonathan Nolan podľa príbehu Christophera Nolana a Davida S. Goyera. Producentmi filmu sú Emma Thomas, Christopher Nolan a Charles Roven, ktorí spolupracovali na filme “Batman Begins” (Batman začína) aj trháku “The Dark Knight” (Temný rytier).

Do kreatívneho štábu filmu „Návrat temného rytiera“ si režisér prizval niekoľko stálych spolupracovníkov, z ktorých mnohí pracovali aj na filme „The Dark Knight“ (Temný rytier). Na pľaci sa ocitli kameraman Wally Pfister, ktorý bol ocenený Oscarom za svoju prácu na Nolanovom filme „Inception“ (Počiatok), architekti Nathan Crowley a Kevin Kavanaugh, strihač Lee Smith a oscarová kostýmová výtvarníčka Lindy Hemming (“Topsy-Turvy”). Paul Franklin a Chris Corbould (obaja držitelia Oscara za efekty na filme „Inception“ (Počiatok)) supervízovali vizuálne a špeciálne efekty. Hudbu zložil oscarový Hans Zimmer (“The Lion King” /Leví kráľ).

Film je založený na postavách z komiksov publikovaných DC Comics. Postavu Batmana vytvoril Bob Kane.

SÚŤAŽ ?!

V spolupráci s distribučnou spoločnosťou continental-film.sk sme si pripravili pre fanúšikov „ságy o Batmanovi“ súťaž o lístky do kina. V hre je presne 10ks, ale my berieme do úvahy fakt, že do kina sa chodí pre potešenie a tak rozdávame „dvojice“. Otázka je rečnícka a jednoduchá: „Kto si chce užiť skoro 3.hodinový film o Temnom rytierovi?“ Svoju odpoveď nám napíšte na mejl sutaz@utokumenia.sk spolu so svojimi kontaktnými údajmi ! A nezabudnite … bavte sa.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.